05.12.2021, meniny má
20. októbra 2021

Akú zaočkovanosť má okres Galanta a v akej farbe bude podľa COVID automatu? Prinášame vám prehľad nového rozdelenia okresov

Akú zaočkovanosť má okres Galanta a v akej farbe bude podľa COVID automatu? Prinášame vám prehľad nového rozdelenia okresov
Zdroj: korona.gov.sk/TASR/AP
reklama

Epidemiologická situácia na Slovensku sa opäť zhoršila. Počet čiernych okresov sa zdvojnásobil na desať a najviac okresov bude v červenej a bordovej farbe. Okres Galanta zostáva v oranžovej farbe. Pozrite si rozdelenie okresov, ktoré bude platiť od pondelka 25. októbra 2021.

ZDROJ: korona.gov.sk

V stupni ostražitosti (oranžová) sa nachádzajú okresy: Bratislava I. – V., Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Partizánske, Pezinok, Šaľa, Trnava.

V 1. stupni ohrozenia (červená) sa nachádzajú okresy: Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Brezno, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Senica, Topoľčany, Trenčín, Turčianske Teplice, Žarnovica, Zlaté Moravce, Zvolen.

V 2. stupni ohrozenia (bordová) sa nachádzajú okresy: Banská Bystrica, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Humenné, Kežmarok, Košice I. – IV., Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Námestovo, Poltár, Poprad, Prešov, Ružomberok, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina.

V 3. stupni ohrozenia (čierna) sa nachádzajú okresy: Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Michalovce, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Tvrdošín.

Okres Galanta

Okres Galanta sa nachádza v stupni ostražitosti. 7-dňová incidencia v našom okrese, čiže počet prípadov COVID-19 z PCR testov za sedem dní prepočítaný na 100-tisíc obyvateľov dosahuje hodnotu 113. U osôb  mladších ako 18 rokov sa zistilo 16 % prípadov koronavírusu. Pozitivita z Ag testov je na úrovni 1,57 % a z PCR testov 11,97 %.

V uplynulom týždni došlo v Galantskom okrese k vzostupu chorobnosti na COVID-19 o 30 %. Ochorenie sa vyskytlo najmä v kolektívoch predškolských a školských detí a ich rodinných príslušníkov. V karanténe je aktuálne 11 tried ZŠ a tri triedy MŠ.

ZDROJ: sme.sk

Medzi opatrenia platné v oranžových okresoch patrí prekrytie horných dýchacích ciest v interiéri. Pohyb nie je obmedzený a v školách naďalej prebieha prezenčná forma výučby.

Všetky aktuálne opatrenia v oranžových okresoch si môžete pozrieť v tabuľke nižšie alebo priamo na stránke digitálneho COVID automatu.

ZDROJ: sme.sk

Zaočkovanosť v okrese

Celková zaočkovanosť v okrese Galanta dosiahla hodnotu 49 %. Vďaka 67 % zaočkovanosti osôb nad 50 rokov sa náš okres nedostane do čiernej fázy. Prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu je zaočkovaných 49 % a druhou dávkou 47 % obyvateľov okresu.

ZDROJ: korona.gov.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: korona.gov.sk, tvnoviny.sk, sme.sk, FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta
Zdieľať na Facebooku