22.10.2020, meniny má
16. októbra 2020

Amazon na Slovensku zvyšuje celkovú pracovnú silu na 3 000 stálych pracovných miest

Amazon na Slovensku zvyšuje celkovú pracovnú silu na 3 000 stálych pracovných miest
Zdroj: amazon-news.sk
reklama

Od otvorenia v roku 2017 spoločnosť Amazon vytvorila vo svojom reverznom centre v Seredi už 2 000 pracovných miest na plný úväzok. Vo svojej bratislavskej korporátnej kancelárii vytvorila viac ako 1 000 pracovných miest. Týmto sa celkový počet stálych slovenských zamestnancov spoločnosti Amazon zvýšil na 3 000.

Práca podľa zručností

Zamestnanci spoločnosti zastávajú na Slovensku najrôznejšie pozície s rôznou úrovňou skúseností, zručností a vzdelania. Od veľkého množstva vstupných pozícií v prevádzke cez oblasti, ako sú financie a dane, mzdy a Amazon biznis, až po tímy pre reklamu a katalógy so sídlom v Bratislave.

„Rozhodnutie spoločnosti Amazon vybudovať svoje logistické centrum v našom meste sa ukázalo ako veľmi pozitívne. Spoločnosť Amazon prispela k zníženiu nezamestnanosti v celom regióne. Podporila miestne školy, denné centrum pre seniorov i útulok pre bezdomovcov. Vážim si ústretovosť Amazonu, spoluprácu mesta Sereď a vedenia spoločnosti hodnotím ako nadštandardnú. Spoločnosti Amazon ďakujem a verím, že naša spolupráca bude pokračovať,“ uviedol Martin Tomčányi, primátor mesta Sereď.

Amazon je dôležitý pre ekonomiku

Richard Sulík, minister hospodárstva Slovenskej republiky sa k tejto spoločnosti vyjadril: „Amazon je pre slovenskú ekonomiku jednoznačne dôležitý ako zamestnávateľ a daňový poplatník. S príchodom spoločnosti získala naša ekonomika cennú investíciu, ktorá pomáha diverzifikovať slovenský priemysel, a stala sa odolnejšou voči výkyvom ekonomického cyklu. Oceňujem to o to viac, že Amazon sa na slovenskom trhu udomácnil bez akejkoľvek investičnej pomoci.“

„Sme hrdí na to, že neustále rozširujeme naše podnikanie a vytvárame pracovné pozície pre ľudí z regiónov v blízkosti nášho sídla a pritom ponúkame konkurenčné mzdy a komplexné zamestnanecké výhody už od prvého pracovného dňa. Ponúkame tiež veľké príležitosti profesionálom, od prevádzkových manažérov a inžinierov cez odborníkov na HR, financie, IT alebo aj program pre absolventov, aby sa pripojili k našim tímom,“ hovorí Radek Stegbauer, generálny riaditeľ spoločnosti Amazon v Seredi.

„Trnavská župa víta iniciatívy zamerané na vytváranie nových pracovných miest. Som veľmi rád, že seredský Amazon ďalej rastie a ponúka tisíce pracovných príležitostí v našom kraji vrátane manažérskych pozícií,“ uviedol Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja.

zdroj: amazon-news.sk

Práca v reverznom centre

Zamestnanci Amazonu v reverznom centre v Seredi dostávajú konkurenčné platy od 5,50 eur/hod. (pozície na základnej úrovni) alebo od 7,00 eur/hod. (vedúci tímov). Okrem špičkových zamestnaneckých výhod v odbore, ako je dodatočný až 20 % mesačný bonus stanovený na základe dochádzky a výsledkov prevádzky a ročný bonus až 8,5 % brutto, spoločnosť Amazon poskytuje tiež súkromnú zdravotnú starostlivosť, životné poistenie, doplnkový dôchodkový plán, autobusovú dopravu s mesačným poplatkom iba 24 eur, stravovanie za 1 euro, zľavy na nákupy na Amazon.de, program Ramp Back pre rodičov a mnoho ďalších vrátane inovatívneho programu Career Choice, ktorý pokrýva až 95 % školských výdavkov.

Program Career Choice

Tento program pomáha školiť zamestnancov na pracovné miesta v Amazone a ďalších spoločnostiach. Preplatí až 95 % poplatkov za kurzy vo vybraných žiadaných odboroch bez ohľadu na to, či sú tieto zručnosti relevantné pre budúci kariérny postup v Amazone. Na Slovensku začal program Career Choice fungovať koncom roka 2018 a v rámci neho bolo do odbornej prípravy a vzdelávania zamestnancov celkovo investovaných už 132-tisíc eur.

Od začiatku tento program na Slovensku podporil viac ako 240 zamestnancov a celosvetovo viac ako 19-tisíc. Hoci bol počet záujemcov pre prvý polrok 2020 ovplyvnený pandémiou COVID-19, program má stúpajúcu tendenciu. Medzi najobľúbenejšie kariérne kurzy patria IT kurzy a kurzy ekonómie a účtovníctva.

Amazon tiež ponúka tradičné, vzostupné kariérne postupy, ktoré umožňujú ľuďom rozvíjať sa a pripravovať sa na manažérske pozície. Od začiatku spustenia prevádzky spoločnosti Amazon na Slovensku v roku 2017 bolo v rámci interných štruktúr spoločnosti povýšených viac ako 80 zamestnancov.

O spoločnosti Amazon v bodoch

  • Amazon je lídrom v oblasti technológií a inovácií. Prevádzkuje najväčšiu e-commerce platformu, ktorá umožňuje podnikateľom predávať svoj tovar do celého sveta.
  • Činnosť Amazonu stojí na štyroch základných pilieroch: orientuje sa na zákazníkov, nie na konkurenciu, investuje do rozvoja technologických inovácií, plánuje v dlhodobom horizonte a zameriava sa na funkčnú a prevádzkovú dokonalosť.
  • Medzi globálne využívané produkty a služby sa radí Amazon Prime, Amazon Music, Fulfillment by Amazon, AWS, čítačky Kindle, telefón a tablety Fire, Fire TV alebo Amazon Echo. Amazon je tiež priekopníkom recenzií od zákazníkov, personalizovaných odporúčaní a funkcie 1-Click shopping.
  • Projektom Kindlotéka podporuje Amazon záujem o čítanie kníh naprieč generáciami. Tlačené knihy, ako aj elektronické čítačky Kindle umiestňuje do škôl, detských domovov i verejných knižníc.
  • Spoločnosť Amazon zamestnáva na Slovensku viac ako 2 600 zamestnancov na plný úväzok.

zdroj: amazon-news.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: amazon-news.sk
Zdieľať na Facebooku