22.07.2024, meniny má

Amazon zvýši svojim zamestnancom od augusta platy o niekoľko percent

7. augusta 2018
ZDROJ: LADISLAV ODRÁŠKA
7. augusta 2018

Amazon zvýši svojim zamestnancom od augusta platy o niekoľko percent

Amazon zvýši svojim zamestnancom od augusta platy o niekoľko percent
ZDROJ: LADISLAV ODRÁŠKA
reklama

Spoločnosť Amazon v Seredi na základe prvej ročnej revízie miezd zvýši hodinovú mzdu pracovníkom v centre reverznej logistiky. Už od 1. augusta si tak na svojich výplatných páskach zamestnanci tejto spoločnosti všimnú zvýšenie platov. Pre TASR túto informáciu potvrdila aj Miroslava Remenárová, PR manažérka spoločnosti Amazon.

„Zvýšenie hodinovej mzdy sa bude pohybovať od intervalu 10,8 % až po 19,6 %,“ Miroslava Remenárová

Ako sa uvádza v článku na webe Akutality.sk pracovníci na vstupnej úrovni, ktorí nie sú v spoločnosti zamestaný viac ako rok, po novom zarobia 5,50 eura v hrubom. Tým, ktorí na vstupných pozíciách pracujú viac ako rok, sa zvýši hodinová mzda na 5,70 eura v hrubom. Zamestnancom na vedúcich pozíciach sa mzdy v závislosti od dĺžky trvania pracovného pomeru zvýšia na 7 eur až 7,20 eura na hodinu v hrubom. Platovo si taktiež prilepšia aj všetci sezónny pracovníci.

Priestory logistického centra spoločnosti Amazon v Seredi Zdroj: TASR

Spoločnosť pri analýzach vychádzala z údajov takmer stovky zamestnávateľov na Slovensku, pričom porovnávala mzdy a dostupné benefity na podobných pozíciách v danom regióne.

reklama

Generálny manažér spoločnosti Amazon v Seredi Matt Greene k téme platov povedal: „Naším jednoznačným cieľom je poskytovať zamestnancom konkurencieschopné odmeňovanie a atraktívne benefity. Preto každoročne v priebehu druhého štvrťroka vykonávame revíziu údajov o lokálnom odmeňovaní na porovnateľných pracovných pozíciách. Výsledky následne oznamujeme v treťom štvrťroku, spolu so zodpovedajúcimi úpravami odmeňovania,“

Spoločnosť Amazon pôsobí v Seredi už takmer rok, pričom na Slovensku vytvorila viac ako 1 850 stálych pracovných miest. Logistické centrum v Seredi sa sústreďuje na reverzné operácie z celej Európy.

V prípade, žeby ste chceli pracovať pre spoločnosť Amazon, odporúčame vám navštívit ich web, na ktorom si môžete prečítať, na ktoré pozície hľadajú ľudí.

Zdroj: Ladislav Odráška

Zdieľať na Facebooku