03.06.2020, meniny má
18. mája 2020

Analytický chemik Ľubomír Švorc zo Serede sa stal 1. podpredsedom Slovenskej chemickej spoločnosti

Analytický chemik Ľubomír Švorc zo Serede sa stal 1. podpredsedom Slovenskej chemickej spoločnosti
Zdroj: Robert Hüttner, Pravda / Ľubomír Švorc
reklama

Seredčana Ľubomíra Švorca už určite poznáte. Nedávno sme vám s ním priniesli rozhovor. Za svoje pôsobenie získal aj „chemického Oskara“ a patrí medzi svetovú špičku v chémii, čo dokazuje nielen svojou prácou, ale aj patričnými úspechmi.

Doc. Ing. Ľubomír Švorc, PhD. je vedeckovýskumným a pedagogickým pracovníkom na Ústave analytickej chémie Fakulty chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) STU v Bratislave.

Pod jeho vedením sa vedecký výskum v Laboratóriu elektroanalytických metód zameriava na vývoj rýchlych a jednoduchých elektroanalytických metód pre stanovenie stopových koncentrácií liečiv a ich metabolitov, potravinárskych aditív a environmentálnych zložiek v rôznych matriciach s využitím nových a perspektívnych elektródových materiálov.

Publikoval viac ako 100 pôvodných vedeckých prác, na ktoré je evidovaných spolu takmer 1500 citácií. Jeho kvality dokazuje aj to, že bol zvolený za 1. podpredsedu Slovenskej chemickej spoločnosti na obdobie rokov 2020 – 2022. Po jeho skončení sa stáva predsedom Slovenskej chemickej spoločnosti.

Spolu s predsedníčkou a 2. podpredsedom tak bude dohliadať na vedenie spoločnosti, reprezentovať ju a zháňať sponzorov. Dostal tiež za úlohu vytvoriť spoločnosti konto na sociálnej sieti Facebook za účelom propagácie a uverejňovania organizovaných akcií. Slovenskú chemickú spoločnosť môžete sledovať na tomto odkaze.

Slovenská chemická spoločnosť

Bola založená v roku 1929 a v súčasnosti má okolo 800 členov z oblasti chémie a jej príbuzných odborov. Táto spoločnosť je členkou Asociácie slovenských chemických a farmaceutických spoločností a tiež Európskej asociácie pre chemické a molekulové vedy (EuCheMS).

Členovia Slovenskej chemickej spoločnosti pracujú v dvadsiatich šiestich odborných skupinách a úzko spolupracujú v rámci vytvorenej Asociácie slovenských chemických a farmaceutických spoločností so Slovenskou biochemickou spoločnosťou, so Slovenskou spoločnosťou priemyselnej chémie, Slovenskou spoločnosťou chemického inžinierstva a so Slovenskou farmaceutickou spoločnosťou.

Myslíme, že aj vďaka Ľubovi sa bude Slovenská chemická spoločnosť aj samotná chémia posúvať tým správnym smerom a v prospech všetkých.

My Ľubovi držíme aj naďalej palce a veríme, že sa postu 1. podpredsedu zhostí minimálne s takým zanietením, aké vkladá nielen do svojich výskumov, ale aj do práce so študentami a každej svojej činnosti. Gratulujeme!

zdroj: zurnalpravda.sk

Fotka Ľubomíra Švorca.

zdroj: Talkshow 10tka

Fotka Ľubomíra Švorca.

zdroj: Ľubomír Švorc

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: schems.sk
Zdieľať na Facebooku