24.02.2024, meniny má

ANKETA: Aký čas by si zvolili Seredčania?

24. októbra 2018
PEXELS.COM
24. októbra 2018

ANKETA: Aký čas by si zvolili Seredčania?

ANKETA: Aký čas by si zvolili Seredčania?
PEXELS.COM
reklama

Možno ste už v médiách zaregistrovali správu o zrušení striedavého letného a zimného času v celej Európskej únií. Tento návrh pochádza z dielne Európskej komisie. Ak sa tento návrh schváli, posledný krát sa bude čas meniť 27. októbra 2019.

Každá krajina EÚ bude mať možnosť si vybrať medzi zimným a letným časom. Rozhodovať budú vlády jednotlivých krajín. Podľa aktuálnych informácií sa nášmu rezortu sociálnych vecí javí ako lepšia voľba zanechanie zimného času.

Tak, ako informuje portál Euractiv.sk, dlhé letné večery sa stanú minulosťou a získame skoršie východy slnka po celý rok. Čo si o tom, myslíte vy?

Nerobme závery ale predčasne. Návrh musí schváliť parlament v Bruseli a schválením musí prejsť tiež cez Európsku radu. Až v ďalšom kroku si budú jednotlivé krajiny EU vyberať letný alebo zimný čas.

reklama

Zdroj: Pexels.com

Portál dobrenoviny.sk uvádza, že na území súčasnej SR sa letný a tzv. zimný čas zaviedol prvýkrát v priebehu 1. svetovej vojny v rokoch 1915 a 1916, potom v rokoch 1940 až 1949. Od roku 1979 sa SELČ uplatňoval každý rok. Až do roku 1995 trval SELČ šesť mesiacov. Od roku 1996, keď sa jeho dĺžka na Slovensku zosúladila so smernicami Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie, trvá SELČ sedem mesiacov.

Ako by ale rozhodli Seredčania? Zahlasujte v našej ankete a povedzte Slovensku, aký čas chceme v Seredi. 🙂

[socialpoll id=”2524398″]

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním. Ďakujeme:)

Zdroje: www.dobrenoviny.sk, www.euractive.sk
Zdieľať na Facebooku