20.01.2020, meniny má

ANKETA: Ste spokojní so stavom chodníkov v Seredi počas dnešného sneženia

8. januára 2019
reklama

Okrem kalamity na cestách máme menšiu kalamitu aj na chodníkoch v našom meste. Občania Serede už nemajú povinnosť odhŕňať sneh spred svojich nehnuteľností, o čom rozhodla novela zákona o pozemných komunikáciách. Tá hovorí, že za stav chodníkov už nie sú zodpovední správcovia, majitelia alebo užívatelia samotnej nehnuteľnosti. Viac o nej si môžete prečítať v našom článku na tomto odkaze.

O samotný stav chodníkov sa teda musí zo zákona postarať naše mesto. Myslíte, že si splnilo svoju povinnosť? Majte však na pamäti aj to, že väčšina miest a obcí na Slovensku túto novelu kritizovala a výrazne dali najavo, že nie sú na túto povinnosť technicky vybavení.

Mestá musia zo svojho rozpočtu vyčleniť značnú sumu, ktorú v predchádzajúcich rokoch mohli využiť na niečo iné. V krajských mestách sa náklady na údržbu chodníkov môžu vyšplhať až na hranicu najmenej 200 000 eur a je potrebné tiež zohnať viac pracovníkov, ktorí sa o údržbu miestnych komunikácií postarajú.

Napriek všetkému je mesto povinné sa postarať o to, aby boli chodníky pred školami, škôlkami či poliklinikou odhrnuté. Preto rozhodnite sami a vyjadrite váš názor v ankete. Sú Seredčania spokojní so stavom chodníkov počas dnešnej snehovej nádielky?

[socialpoll id=”2533823″]

Zdieľať na Facebooku

3 komentáre

 1. Anonym píše:

  Otazka skor znie ” Myslite si, ze mesto zvlada situaciu zo snehom?” Co som mal moznost sledovat v okolitych mestach tak tam to bolo o dost lepsie.

 2. Anonym píše:

  Tiez si myslím, že otázky sú veľmi manipulačne stanovené. Ja som si síce odhrnul pred domom sám ale neznamená to, že som spokojný so stavom chodníkov. Odpoveď na jednu otázku nevylučuje odpoveď na druhú.

 3. admin píše:

  Zdravíme vás,

  ďakujeme za váš feedback k našej ankete. Myslíme, že otázky nie sú v žiadnom prípade manipulačné. Vylučujeme akékoľvek špekulovanie nad tým, že sa snažíme manipulovať verejnú mienku. Za váš komentár sme však vdační a sme radi, že nás čítate. Budeme sa snažiť, aby v anketách odpoveď na jednu otázku nevylučovala odpoveď na tú ďalšiu. Chceme, aby ste vedeli, že radi príjmeme konštruktívnu kritiku a radi vám na ňu odpovieme. No ale aj my vás prosíme, nepodsúvajte do diskusie, že sa niečo snažíme manipulovať, keď išlo o klasický infoservisný článok, v ktorom upozorňujeme na to, že mesto si musí plniť svoje povinnosti.

Pridaj komentár