27.06.2022, meniny má
8. januára 2019

ANKETA: Ste spokojní so stavom chodníkov v Seredi počas dnešného sneženia

reklama

Okrem kalamity na cestách máme menšiu kalamitu aj na chodníkoch v našom meste. Občania Serede už nemajú povinnosť odhŕňať sneh spred svojich nehnuteľností, o čom rozhodla novela zákona o pozemných komunikáciách. Tá hovorí, že za stav chodníkov už nie sú zodpovední správcovia, majitelia alebo užívatelia samotnej nehnuteľnosti. Viac o nej si môžete prečítať v našom článku na tomto odkaze.

O samotný stav chodníkov sa teda musí zo zákona postarať naše mesto. Myslíte, že si splnilo svoju povinnosť? Majte však na pamäti aj to, že väčšina miest a obcí na Slovensku túto novelu kritizovala a výrazne dali najavo, že nie sú na túto povinnosť technicky vybavení.

Mestá musia zo svojho rozpočtu vyčleniť značnú sumu, ktorú v predchádzajúcich rokoch mohli využiť na niečo iné. V krajských mestách sa náklady na údržbu chodníkov môžu vyšplhať až na hranicu najmenej 200 000 eur a je potrebné tiež zohnať viac pracovníkov, ktorí sa o údržbu miestnych komunikácií postarajú.

Napriek všetkému je mesto povinné sa postarať o to, aby boli chodníky pred školami, škôlkami či poliklinikou odhrnuté. Preto rozhodnite sami a vyjadrite váš názor v ankete. Sú Seredčania spokojní so stavom chodníkov počas dnešnej snehovej nádielky?

reklama

[socialpoll id=”2533823″]

Zdieľať na Facebooku