21.05.2024, meniny má
29. januára 2019

ANKETA: Zrušili by Seredčania mestský rozhlas?

reklama

Rozhlas. Otravný prežitok doby alebo stále potrebný komunikačný nástroj mesta? Podeľte sa s nami o váš názor, či by ste rozhlas v našom meste zrušili alebo ponechali ďalej. Predtým sa pozrime na možné za a proti.

Pre mnohých ľudí je rozhlas otravný zdroj mestských informácií, ktoré si dokážu vyhľadať aj na internete. Okrem toho vás môže rušiť pri rôznych činnostiach. Či sa snažíte sústrediť na niečo v práci alebo si jednoducho vychutnávate voľné chvíle v pohodlí domova. Rozhlas podobné situácie nerozlišuje a každý deň sa nám pripomína milá pani so svojimi oznamami v pravidelných intervaloch pondelok až štvrtok o 10:00 hod. a 14:30 hod., v piatok iba o 10:00 hod. Hlučnosť rozhlasu je ešte výraznejšia pre ľudí bývajúcich v jeho blízkosti. Okrem toho, samotnému vysielaniu predchádza výrazná úvodná melódia. Tá súčasná bola naposledy menená minulý rok, keďže predchádzajúca bola už dosť obohratá. Prijali by ste napríklad, aby sa rozhlasová zvučka menila častejšie a s modernejším prevedením?

Na druhej strane je však ešte stále veľká skupina ľudí, pre ktorú je rozhlas hlavný zdroj mestských informácií. Áno, myslíme dôchodcov. Chápeme, že rozhlas je pre nich niečo ako pre mladých ľudí internet. Práve preto sa vynára otázka, či vôbec uvažovať nad zrušením rozhlasu. Legislatívne to možné je. Čo ale morálny pohľad na vec?

Takýmto zrušením by prišli naši dôchodcovia o potrebné informácie. Táto skupina Seredčanov informácie nevyhľadáva na internete, a teda okrem tlačeného periodika Seredských noviniek by prišli o druhý zdroj informácií. Navyše. Rozhlas má aj svoju bezpečnostnú úlohu. V prípade akejkoľvek prírodnej katastrofy alebo vojenského konfliktu sa rozozvučia sirény, ktoré varujú občanov pred nebezpečenstvom.

reklama

Ako sa postavíte k tejto otázke vy? Je pre vás rozhlas historický prežitok a najradšej by ste ho zrušili alebo je to podľa vás vec, ktorá musí zostať v mestách a obciach zachovaná, a to práve kvôli dôchodcom.

[socialpoll id=”2536550″]

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku