17.05.2021, meniny má
15. októbra 2020

Astoria Senior House je novým a krásnym zariadením pre seniorov v Seredi. Jedinečná ponuka služieb vás presvedčí

Astoria Senior House je novým a krásnym zariadením pre seniorov v Seredi. Jedinečná ponuka služieb vás presvedčí
Zdroj: Seredsity.sk
reklama

Vždy sa veľmi tešíme, keď v našom meste vznikne niečo nové, čo dokáže posunúť tunajšie služby na vyššiu úroveň. V dnešnom článku si preto predstavíme úplne nové súkromné zariadenie pre seniorov v Seredi – Astoria Senior House.

Aj vďaka tomuto podnikateľskému nápadu sa opäť o niečo skrášlila lokalita Horného Čepeňa, kde sa toto zariadenie nachádza. Pozorní Seredčania si ho určite všimli pri prechádzaní touto časťou mesta hneď oproti futbalovému ihrisku.

Veľký dopyt po službách domova dôchodcov tak obyvatelia nášho mesta môžu po novom vyriešiť jednoduchým spôsobom. Ak aj vy práve hľadáte krásne miesto pre vašich rodičov či starých rodičov, Astoria Senior House v Seredi vám ponúka jedinečné služby a priestory, ktoré si zamilujete.

Hneď na úvod ešte dodáme, že ak by ste mali akékoľvek otázky k službám tohto zariadenia, všetky môžete smerovať na telefónne číslo 0910 180 775 alebo emailovú adresu info@astoriacare.sk. Veľmi radi vám taktiež odpovedia aj na ich oficiálnej FB stránke, ktorú nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Profesionálne služby v krásnom prostredí

Už na prvý pohľad môžete vidieť, že sa tu urobilo obrovské množstvo práce. V minulosti tu bola výrobná hala a dnes tu stojí budova s krásnym priečelím doplnená o upravenú záhradu s terasou a jedným prekvapením, o ktorom sa však dozviete na konci článku.

Ako nám prezradili majitelia, vybudovaním zariadenia sociálnych služieb chcú šíriť myšlienku pomoci seniorom, prestárlym seniorom a ľuďom odkázaným na pomoc inej osoby. Tiež chcú pomôcť príbuzným budúcich klientov – prijímateľov sociálnych služieb riešiť veľakrát nezávideniahodnú sociálnu situáciu v rodinách.

„Sme v tejto oblasti nováčikmi, avšak budeme robiť všetko preto, aby sa naši budúci klienti u nás cítili dobre, aby boli spokojní, aby zabudli na svoje zdravotné problémy a aby sa po návštevách medzi svojimi blízkymi vracali do nášho zariadenia s radosťou.“ Radovan Teplý, majiteľ Astoria Senior House v Seredi

Pri poskytovaní sociálnych služieb v Astorii vychádzajú z individuálnych potrieb klientov. Zariadenie aktívne napĺňa a realizuje svoje služby spôsobom partnerského a individuálneho prístupu, ktorý vedie klientov k spoluzodpovednosti a spolurozhodovaniu. Zariadenie Astoria ponúka svojim klientom profesionálnu starostlivosť v podobe odborníkov na rehabilitáciu a starostlivosť.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Vaši rodičia či starí rodičia sa tu budú cítiť ako doma

V tejto časti článku si ukážeme interiér a kompletné vybavenie tohto zariadenia, ktoré dokáže prijať 29 seniorov a poskytnúť im nevídaný komfort. Začneme od samotných izieb. Všetky izby až na jednu sú dvojlôžkové a poskytujú lepšie vybavenie ako niektoré slovenské hotely.

Pre budúceho klienta je v každej izbe k dispozícii posteľ s elektrickým ovládaním oboch polovíc postele. Túto možnosť sme otestovali a je to fantastická vec, vďaka ktorej si môžete posteľ nastaviť tak, ako vám to v danej chvíli vyhovuje. V izbe sa, samozrejme, nachádza ešte skriňa na osobné veci a oblečenie, spoločný stôl a televízia. Samozrejmosťou sú kúpeľňa s WC na izbe, ktoré sa ešte blýskajú od novoty.

Od samotného začiatku výstavby zariadenia bol kladený vysoký dôraz na bezbariérovosť, čoho dôkazom je aj osobný výťah, ktorý sa nachádza pri hlavnom vchode. Dostať sa na druhé poschodie tak nebude žiadny problém. Klienti budú mať od začiatku pobytu na rukách takzvané SOS náramky, vďaka ktorým si dokážu v prípade potreby privolať pomoc.

Celkový dojem z celého zariadenia dopĺňa spoločenská miestnosť, ktorá je presvetlená vďaka francúzskym oknám po celej jednej strane. Jej unikátnosť dotvára krb, veľká sedacia súprava a krásne ľudové doplnky, ktoré seniori určite ocenia. Spoločenská miestnosť slúži aj ako jedáleň a nenápadne je prepojená s novučičkou kuchyňou, ktorú by mohli závidieť mnohí slovenskí kuchári.

Exteriér ponúka príjemnú zeleň a terasu so sedením. Všade v areáli sa nachádzajú lavičky a malebné zákutia. Vítaným spestrením sú vyvýšené murované záhony, ktoré budú môcť seniori využiť ako vlastné záhradky. Zasadia si, čo budú chcieť, a nebude im tak chýbať práca v záhradke, pri ktorej mnoho seniorov rado relaxuje. Celý exteriér dopĺňa utešená poschodová fontána, ktorá je spestrením tohto nádherného areálu.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Profesionálna starostlivosť o vašich blízkych

Pri poskytovaní sociálnych služieb v Astoria Senior House vychádzajú z individuálnych potrieb svojich klientov. Zariadenie aktívne napĺňa a realizuje svoje služby spôsobom partnerského a individuálneho prístupu. Zariadenie Astoria ponúka svojim klientom profesionálnu starostlivosť v podobe odborníkov na rehabilitáciu a zdravotnú starostlivosť.

Toto zariadenie je pripravené zabezpečiť pre svojich klientov široké spektrum činností a služieb, ktoré im budú vyhovovať a zlepšia ich duševný či fyzický stav. Odborné činnosti predstavujú pomoc pri odkázanosti fyzickej osoby na pomoc inej fyzickej osoby. To znamená, že sestra, zdravotnícka asistentka a opatrovateľky zabezpečujú kompletnú starostlivosť o klienta, ktorý sa o seba už nedokáže postarať.

Medzi odborné činnosti sa zaraďuje aj sociálne poradenstvo. Vykonáva ho vedúca sociálneho a ošetrovateľsko-opatrovateľského úseku. Komunikáciou, rešpektovaním osobnosti jednotlivca, jeho základnej ľudskej odlišnosti a z presvedčenia sa budú snažiť pomôcť svojim klientom zvládnuť ich životné situácie.

Sociálna rehabilitácia má za cieľ viesť klientov k vyššej miere nezávislosti, samostatnosti a rozvíjaniu ich schopností a zručností, k posilňovaniu správnych návykov a k sociálnej komunikácii. Činnosťami, na ktoré sa sociálna rehabilitácia zameriava, sú najmä nácvik priestorovej orientácie, nácvik používania pomôcok, výber ošatenia, precvičovanie písania, čítania a počítania alebo hospodárenia s finančnými prostriedkami.

Klienti tohto zariadenia nebudú mať núdzu ani o záujmové činnosti, ktoré sú zamerané na rozvoj schopností a zručností. Pri realizácii voľnočasových aktivít sa využívajú viaceré formy, vždy však s ohľadom na aktuálny zdravotný stav klienta a individuálne rozhodnutie sa o účasti na činnosti.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Nezvyčajné posedenie v krásnej pivničke

Áno, možno trošku nezvyčajné, no prečo nie. Cez horúce letné dni môže táto krásna pivnica slúžiť seniorom ako skvelé miesto na partičku žolíka či mariášu. A trošku strmšie schody, ktoré do nej vedú, zvládnu s pomocou opatrovateľky.

Aj takýto zaujímavý priestor vie dotvárať celú atmosféru tohto zariadenia, ktoré je podľa nás jedno z najkrajších v našom okolí a ponúka svojim klientom veľmi širokú škálu aktivít pre zmysluplné trávenie voľného času.

Preto, ak ste sa aj vy po prečítaní článku rozhodli, že práve toto je ideálne miesto pre vašich rodičov či starých rodičov, kontaktujte pracovníkov Astoria Senior House na telefónnom čísle 0910 180 775 alebo napíšte na emailovú adresu info@astoriacare.sk.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s Astoria Senior House.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Astoria Senior House.
Zdieľať na Facebooku