24.04.2024, meniny má
30. októbra 2018

Atletický klub ZŠ J. Fándlyho dokázal, že má najrýchlejšie deti v našom regióne

V sobotu  27.10.2018 sa družstvo žiakov atletického klubu pri ZŠ Juraja Fándlyho zúčastnilo 2.postupového kola detského štafetového krosu 4x600m v Trnave. Podujatie organizoval SAZ a konalo sa na atletickom štadióne. Družstvo tvorili 2 chlapci a 2 dievčatá ročník 2007 a mladší.

Každý z pretekárov bežal 600m okruh s odovzdávkou štafetového kolíka. Krosu sa zúčastnilo 8 družstiev z Trnavského kraja a to z Piešťan ( s trénerom J. Repčíkom  – slovenský reprezentant na 800m), Jablonice, Trnavy a my.

Žiaci atletického klubu ZŠ J. Fándlyho

Naše družstvo nastúpilo v zostave: Igor Beno, Emilie Fogelová, Tobias Slovák a Lea Fogelová. Medzi žiakmi ročníka 2007 sa nestratila ani naša Lea, ktorá bola od nich o 3 roky mladšia. Každý z nich dobehol vo svojom okruhu prvý, takže v celkovom umiestnení náš klub skončil na 1. mieste a postúpili na celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať 17.11. v Dudinciach, kde budú prebiehať aj M-SR v cezpoľnom behu.

Deťom patrí poďakovanie za výbornú reprezentáciu školy a obrovská gratulácia za podané výkony, pretože zvíťazili vďaka svojmu veľkému športovému talentu a túžbe po víťazstve. Veľká vďaka patrí aj rodičom, ktorí ich podporovali počas celej súťaže a venujú sa im aj vo voľnom čase a vďaka svojim trénerom futbalu, basketbalu a hádzanej, ktorí v nich ten talent rozvíjajú a vedú ich k úžasným športovým výkonom. Takýchto detí je na našej základnej škole veľa už od 1. až po 9. ročník a je s nimi radosť pracovať.