23.07.2024, meniny má
3. decembra 2018

Autentické zábery z Jordánska vám na výstave predstaví geológ Michal zo Serede

reklama

Mestské múzeum v Seredi pripravuje autorskú výstavu fotografií geológa Michala Hoffmana s názvom Petra, kamenné mesto duchov. Vernisáž sa uskutoční dňa 7. decembra 2018 o 17:00 hod. a výstava bude trvať až do 26. januára 2019.

Zdroj: Michal Hoffman

Jordánske mesto Petra sa nachádza na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Ide o skalné mesto nachádzajúce sa na juhu Jordánska. Je známe legendárnymi archeologickými náleziskami, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. Stavby mesta boli totiž vytesané do okolitých vysokých skál z pieskovca. Mesto pôvodne vzniklo ako pohrebisko v dokonale krytom mieste Vadí al-Araba.

Zdroj: Michal Hoffman

reklama

Zdroj: Michal Hoffman

Ako sme spomínali, Michal Hoffman je geológ a rád fotografuje miesta, ktoré navštívi v rámci svojich pracovných ciest. Aj na tejto výstave sa návštevníci dozvedia informácie o najnovšom archeologickom výskume. Okrem odborného zamerania je známy aj tým, že je skalným športovým fanúšikom seredskej hádzanej.

Zdroj: Michal Hoffman

Michal Hoffman žije v Seredi, ale pôsobí na Slovensku i v zahraničí. Je absolventom Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v odbore geológia. Pri svojej práci využíva poznatky geotechniky a geofyziky, zaoberá sa monitoringom environmentálnych záťaží na Slovensku metódami geochémie a fyziky, vykonáva a analyzuje geofyzikálne elektromagnetické merania pre vyhľadávania starých inžinierskych sietí a pre archeológiu. Pracovne sa na Slovensku zapojil do výskumu oblasti Západných Karpát, Malých Karpát, Považského Inovca a Nitrianskej pahorkatiny. Na Slovensku pracoval tiež na štátnej úlohe ohľadom enviro záťaží a v zahraničí pre vládny geologický ústav v Indii.

Zdroj: Michal Hoffman

Zdroj: Michal Hoffman

Zdroj: Michal Hoffman

Zdroj: Michal Hoffman

Zdroj: Michal Hoffman

Zdroj: Seredské novinky

Páčil sa vám článok? Podporte ho vaším zdieľaním

Zdieľať na Facebooku