20.06.2024, meniny má

Basketbalová 3×3 Central Europe Tour zavítala do nášho mesta v podobe turnaja SEREĎ CUP 2018

21. júna 2018
ZDROJ: SEREDSITY.SK
21. júna 2018

Basketbalová 3×3 Central Europe Tour zavítala do nášho mesta v podobe turnaja SEREĎ CUP 2018

Basketbalová 3×3 Central Europe Tour zavítala do nášho mesta v podobe turnaja SEREĎ CUP 2018
ZDROJ: SEREDSITY.SK
reklama

Tak, ako minulý rok, aj začiatkom tohto leta sa v Seredi uskutočnila basketbalová akcia rokaSereď Cup 3v3 2018“. Tento nezvyčajný formát klasického basketbalu sa teší veľkej podpore nie len u športovcov, ale aj u nešportových fanúšikov a dokonca je zaradený aj do programu letných Olympijských hier v Tokiu 2020. Sereď Cup sa stal súčasťou medzinárodnej “Central Europe Tour” a práve Sereď bola 9. júna jednou zo zástavok tohto medzinárodného turnaja.

Formát 3v3 sa hrá na špeciálnom povrchu prispôsobenému presne pre tento druh športu. Traja hráči z každého družstva hádžu na jeden kôš. Hra trvá buď 10 minúť a víťaz je ten, ktorý dá viac bodov, alebo vyhráva tím, ktorý dá ako prvý 21 bodov. Slovenské kvalifikačné turnaje sa konajú vo viacerých mestách – 13.5. v Košiciach, 26.5. v Bratislave (Vajnory), 3.6.v Spišskej Novej Vsi, 9.6. v Seredi, 16.6. v Handlovej a 14.7. v Bratislave (Eurovea). Víťaz z jednotlivých turnajov postupuje do hlavného kvalifikačného turnaja, ktorý sa uskutoční v Prahe. Ak milujete basketbal, športovú atmosféru a napínavé zápasy, tak ste si túto vynikajúcu akciu v Seredi určite užili.

Deň pred hlavným turnajom 8.6.2018 (piatok) sa hral “KIDS CUP 3×3 2018”. Turnaja sa zúčastnili všetky základne školy z nášho mesta a mohli ste na ňom vidieť viac ako stovku usmiatych detí spolu s učiteľmi.

reklama

Hlavný turnaj sa hral v kategóriach U18 dievčatá, U18 chlapci + kategórie ženy a muži v ktorých boli aj tímy zo Srbska, Slovinska, Rakúska a Česka. Ambasádorkou turnaja bola Bronislava Borovičková, odchovankyňa seredského basketbalu a bývala reprezentantka Slovenska.

Víťazi v jednotlivých kategóriach

U18 chlapci: Tím Los Torros

Ženy (spojená kategória s U18 dievčatá): Tím Deväť

Muži: Tím Olimp

Víťazom gratulujeme a držíme palce na kvalifikačnom turnaji v Prahe. Taktiež ďakujeme organizátorom, menovite Martinovi Lámalovi, Romanovi Adamčíkovi a kompletne celému tímu, ktorý sa podieľal na organizácii – od rozhodcov, zapisovateľov, zvukárov až po moderátorov tejto úspešnej športovej akcie, ktorá mala tú najvyššiu úroveň. Dúfame, že aj budúci rok sa naše námestie opäť premení na streetballové ihrisko a my budeme mať možnosť byť pri tom.

Ak sa vám článok páčil, tak ho nezabudnite zdieľať na svojom facebookovom profile alebo nás sledujte na našich FB a IG profiloch.

 

Zdieľať na Facebooku