28.05.2023, meniny má
24. októbra 2018

Basketbalová Mikroliga sa rozbieha naplno a dokazuje, že tento šport je ideálny pre vaše deti

reklama

Spolupráca medzi Školským basketbalovým klubom Sereď a Centrom voľného času pri ZŠ J. Fándlyho prináša svoju úrodu. O basketbalovom ošiali, ktorý tento školský rok vypukol na ZŠ J. Fándlyho sa môžete dočítať aj na tomto odkaze.

Do Mikroligy sa tento rok prihlásili dve basketbalové družstvá. V tejto súťaži o výsledky nejde, dôležité je, aby sa deti z basketbalu tešili a mali z neho radosť. Takisto dúfame, že ich basketbal bude baviť natoľko, aby v ňom pokračovali ďalej.

V nedeľu 21.10. odštartovala nová sezóna Mikroligy. Pre obe družstvá to boli prvé kontakty so zápasom, i keď v Mikrolige sa nejedná o súťažné zápasy, ale je to hra 3 na 3.

reklama

Naše „A“ družstvo sa predstavilo na domácej palubovke, kde privítali 2 súperov z Bratislavy: BK Inter Bratislava a BSC Turnianska Bratislava. Chalani sa s oboma súpermi popasovali výborne a snažili sa do zápasov vkladať to, čo sa učia na tréningu. Zo začiatku niektorí pôsobili trochu ustráchane, no pribúdajúcimi minútami sa postupne osmeľovali a užívali si každú jednu strávenú minútu na ihrisku.  Medzi zápasmi sa uskutočnili tradičné súťaže v slalomovom driblingu spolu so streľbou na kôš a súťaž v zbieraní cukríkov.

Naše „B“ družstvo cestovalo do Bratislavy, kde si zmeralo sily s domácim družstvom BK Slovan Bratislava a BKM SPU Nitra. Na zápas cestovalo len 10 dievčat, keďže niektorým dievčatám nedovolil zdravotný stav vycestovať. Tak ako pre chlapcov, aj pre dievčatá to boli prvé zápasové minúty na palubovke. Dievčatá v oboch zápasoch príkladne bojovali a nevzdávali sa ani proti chlapcom z Nitry.

Všetky si tieto zápasy užívali a bavili sa basketbalom. Takisto aj dievčatá si medzi zápasmi zasúťažili. Basketbalový klub ŠBK Sereď by chcel poďakovať aj touto cestou domácemu družstvu za občerstvenie, ktoré pre naše deturence prichystali.

“Veľmi nás teší, že si deti tento deň užívali. Výsledky v jednotlivých zápasoch podstatné neboli. Išlo o to aby si všetky deti schuti zahrali basketbal. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie kolo, ktoré sa uskutoční v nedeľu 18.11. „A“ družstvo cestuje do Bratislavy a „B“ družstvo do neďalekej Nitry.” Jakub Čomaj

Poďakovanie patrí všetkým rodičom, ktorí prišli podporiť deti, či už doma alebo v Bratislave a vytvorili výbornú atmosféru, ktorá sa deťom páčila.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Školský basketbalový klub Sereď - Jakub Čomaj
Zdieľať na Facebooku