08.04.2020, meniny má
13. septembra 2019

Beh nádeje 2019 sa uskutoční už túto sobotu. Prídete podporiť malých bojovníkov?

reklama

Pomocníček je občianske združenie, ktoré v Seredi už hádam ani nie je treba predstavovať. Od roku 2012 pomáha inak obdareným deťom a ich rodinám. Za účelom získania financií tak potrebných pri liečbe týchto detičiek organizuje Pomocníček o.z. rôzne úžasné podujatia, medzi ktoré patrí aj Beh nádeje.

Beh nádeje 2019  

Prvý ročník Behu nádeje sa uskutočnil v roku 2014 a odvtedy patrí táto akcia k stálym športovým podujatiam v našom meste. Zúčastňujú sa na nej bežci z blízkeho okolia, ale aj zo vzdialenejších miest Slovenska. Finančný výťažok z tejto charitatívnej akcie putuje každý rok na pomoc buď konkrétnym detičkám, alebo na zakúpenie pomôcok do Denného centra Pomocníček.

V poradí už 6. ročník tejto úžasnej charitatívnej akcie sa bude konať túto sobotu 14. septembra 2019 v Campingu v Seredi a podporiť ju môže každý Seredčan. Online registrácia síce prebiehala do 8. septembra 2019, ak ste ju však nestihli, môžete sa ešte stále zaregistrovať priamo na mieste od 8:30 hod. v Campingu na hociktorú z disciplín.

Štartovné sa platí na mieste a pre jednotlivé kategórie je v tejto výške: Detský beh – 2 eurá pre všetky kategórie, Hlavný a Hobby beh – 10 eur, Rodinná cajglovačka – 5 eur.

Organizácia behu

Ako každý rok, aj tentokrát si môžete vybrať, akú dlhú trasu ste schopní odbehnúť. Hlavný beh má trasu 11 km a Hobby beh 5,5 km. Oba behy štartujú rovnako o 11:00 hod. Trasa vedie lesnými cestami v smere na Koleno a Horný Čepeň a naspäť popri Váhu do Campingu.

Trasa Hlavného a Hobby behu. Zdroj: behnadeje.sk

Štartovný balíček bežcov obsahuje bežecké tričko (pre prvých 100 bežcov), štartovné číslo, ovocný cup (od firmy SLOVATYS zo Serede) a Horalku (od Sedity), občerstvenie na trati a v cieli a čip v štartovnom čísle na meranie času. Výsledky sú regulérne zmerané časomierou, ktorú zabezpečuje firma VIDEOCOM Štancel, s.r.o. V jednotlivých kategóriách budú ocenení prví traja bežci.

Zdroj: FB Beh nádeje

Ani tento rok sa nezabudlo na Detský beh, ktorý bude štartovať o 10:00 hod. Dĺžka trasy pri tomto behu je rozdelená nasledovne: deti do 6 rokov – 100 m, deti od 7 do 10 rokov – 250 m a deti od 11 do 16 rokov – 500 m. V štartovnom balíčku pre detských bežcov sa nachádza samolepiace štartovné číslo s motívom rozprávky Tlapková patrola a sladká odmena (doplnená pochúťkami od bezobalového obchodu od VÁŽTE si).

Zdroj: FB Beh nádeje

Sprievodné podujatia behu

Keďže nie každý sa cíti v behu ako doma, aj tento rok je pre rodiny s deťmi pripravená nesúťažná disciplína – Rodinná cajglovačka. Ide o rekreačné bicyklovanie, ktoré bude spojené s prehliadkou včelích úľov, ktorú po cajglovačke doplní krátka beseda o dôležitosti včiel pre ľudí. Štartovný balíček bicyklistov zahŕňa bežecké tričko z minulého ročníka Behu nádeje (pre prvých 60 dospelých účastníkov cajglovačky) a sladkú odmenu.

Zdroj: FB Beh nádeje

K cajglovačke pribudne tento rok aj Ranná joga na lúke, na ktorú vás pozýva inštruktorka Linda o 9:30 hod. do Campingu. Nielenže si zacvičíte v krásnom prostredí pri Váhu, ale 4 eurami prispejete k celkovému výťažku z Behu nádeje.

A koho môžete podporiť svojou účasťou na Behu nádeje?

Ako sme spomínali vyššie, každý rok je výťažok z podujatia použitý na iný účel. Tento rok môžete pomôcť trom detičkám s DMO absolvovať rehabilitácie, ktoré im pomôžu napredovať.

Tomáško má DMO vo forme spastickej kvadruparézy a zatiaľ je stále ležiaci. A hoci lekári tvrdili, že je slepý, ukázal, že sa mýlia a pomocou očnej navigácie dokáže ovládať jednoduché hry na počítači. S pomocou terapeutov Tomáško pracuje na zlepšení jedenia a odstránení pitia z fľaše.

Marek sa narodil predčasne s hmotnosťou 1480g a dĺžkou 39 cm. Jeho diagnóza je DMO – kvadruparéza. V siedmich rokoch chodí len s pomocou a nedokáže samostatne sedieť. Aby mohol napredovať v motorickom vývoji a zlepšiť svoj zdravotný stav, musí pravidelne cvičiť a absolvovať rôzne rehabilitačné pobyty a podporné terapie.

Hoci sa Hanka narodila s hmotnosťou 1600 g, už od narodenia je veľkou bojovníčkou a pravidelne rehabilituje. Do troch rokov cvičila Vojtovu metódu, od troch rokov používa pri cvičení špeciálny oblek. Navštevuje piatu triedu na ZŠ v Jaslovských Bohuniciach, kde má veľa kamarátok a chodí sem rada. Obľubuje lukostreľbu a chov vtákov a dúfa, že raz bude chodiť sama.

Zdroj: FB Beh nádeje

Nám ostáva len popriať celému podujatiu skvelé septembrové počasie a všetkým bežcom veľa energie. A veríme, že bohatá účasť pomôže trom malým bojovníkom v ich napredovaní a napĺňaní malých aj veľkých cieľov.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: behnadeje.sk, FB Beh nádeje, FB Pomocníček o.z.
Zdieľať na Facebooku