25.04.2024, meniny má
13. februára 2020

BK Lokomotíva Sereď minulý víkend odohral 5 zápasov. Ako sa im darilo?

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Opäť vám dnes prinášame už tradičnú nádielku basketbalových informácií. Minulý víkend 8. – 9. februára 2020 BK Lokomotíva Sereď odohral tri zápasy a mikroligu. Ďalšie dva zápasy, vďaka ktorým naši hráči postúpili do finálovej skupiny Západnej oblasti SBA, sa odohrali ešte v utorok 11. februára.

Starší žiaci U15

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 70:88 (12:23, 34:42, 49:62)
Tréner: Patrik Sarna

Tento víkend nás čakali posledné zápasy základnej časti. V zápase s Levicami sme vedeli, že ide o veľa, pretože body zo zápasu si berieme do ďalšej fázy súťaže. Z pohľadu útoku sme hrali od začiatku veľmi dobre, dobre sme rotovali loptu a premieňali otvorené pozície. Prvý polčas bol však z pohľadu obrany veľmi slabý a aj keď sme vedeli, že Levice stavajú hlavne na dvoch hráčoch, aj tak sme im nechali veľmi veľa priestoru, aby sa chytili do zápasu. V druhom polčase sa už k útoku pridala aj obrana a slušným výkonom sme prišli k dôležitému víťazstvu.

Mladšie minižiačky

Trénerka: Stanislava Henčeková

V nedeľu sme predohrávali zápas v neďalekej Trnave. Súpera sme poznali a vedeli sme, čo môžeme čakať. Do zápasu sme nastúpili veľmi dobre, po 4 minútach sme vyhrávali 8:1. Súpera sme zaskočili, no nie nadlho. Štvrtinu sme síce vyhrali, ale len veľmi tesne 9:8. To, ako sme hrali v prvej štvrtine, sa ale vôbec nepodarilo preniesť do druhej štvrtiny, kde si súper urobil bodový náskok, ktorý sme po polčasovej prestávke síce začali sťahovať, ale nedarilo sa nám premieňať strelecké šance. Začali sme faulovať, a tým sme dali súperovi možnosť získať lacno body. Zápas sa nám nepodarilo dostať do svojich rúk a zvrátiť výsledok. Nakoniec super zaslúžene vyhral o 12 bodov. Dievčatá podali dobrý výkon, ale do budúcna sa musíme naučiť hrať pod tlakom.

Starší žiaci

BK Junior Komárno – BK Lokomotíva Sereď 60:82 (14:20, 35:43, 50:62)

Do nedeľňajšieho zápasu proti Komárnu sme nastúpili v značne oslabenej zostave. Bez opôr Broškoviča a Šimka, ktorí dostali voľno, Náhlika, ktorý išiel hrať za Trnavu vo svojej kategórii a ďalších 5 chalanov, ktorí majú zdravotné problémy. Vytvoril sa tak veľký priestor pre ostatných, ktorí v predchádzajúcom zápase nedostali toľko priestoru. Treba povedať, že až na nejaké chyby na doskoku, na ktorých treba popracovať, chalani odohrali veľmi dobrý zápas a zaslúžene zvíťazili. Postupujeme teda do nadstavby o 1. až 8. miesto, kde budeme bojovať s tímami z východného Slovenska o čo najlepšie umiestnenie pred záverečným finálovým turnajom.

Mladší žiaci U13

Inter Bratislava “čierni” – BK Lokomotíva Sereď 69:38 (15:18, 36:22, 57:26)
Inter Bratislava “čierni” – BK Lokomotíva Sereď 72:17 (18:7, 33:11, 56:15)
Tréner: Jozef Ištok

Kým v novembrových zápasoch naši chlapci do 13 rokov vo vzájomnom meraní síl prvý zápas prehrali (50:79) a druhým prekvapili celé basketbalové Slovensko v podobe víťazstva (69:64) nad aktuálnym majstrom Slovenska (ročník narodenia 2007), tentokrát ťahali za kratší koniec. V prvom zápase sme ešte dokázali vzdorovať súperovi, ale kvalita herných činností bola na strane súpera. V poslednom zápase základnej časti tejto fáze súťaže dali priestor tréneri všetkým hráčom na lavičke a potvrdila sa maximálna dominancia hráčov súpera. Nič to však nemení na fakte, že práve tieto dve družstvá postupujú do finálovej skupiny Západnej oblasti SBA, kde obidva tímy určite zabojujú v priamych súbojoch o postup na júnové Majstrovstvá Slovenska 2020 v kategórii U13.

Mikroliga

Tréner: Miloš Procházka

V nedeľu 9. februára sa uskutočnilo ďalšie kolo mikroligy, tentokrát v Bratislave za účasti maďarského Győru a bratislavského družstva Slovan Bratislava a nášho družstva z CVČ Komenského Sereď. Zúčastnilo sa 17 detí.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď