24.04.2024, meniny má
6. decembra 2019

BK Lokomotíva Sereď opäť boduje. Pozrite si basketbalové výsledky za minulý víkend

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Minulý víkend (30. 11. – 1. 12. 2019) bol pre basketbalový klub Lokomotíva Sereď opäť plný zápasov. Ich športové schopnosti totiž dostali zabrať hneď v troch zápasoch, pričom v dvoch z nich sa im podarili krásne víťazstvá.

Žiaci U14 – západ skupina A

BK Lokomotíva Sereď – BK Junior Komárno 68:55 (16:5, 36:21, 56:30)
Tréner: Martin Bosý

V ďalšom kole súťažných zápasov privítala Sereď mimo súťaž hrajúce Komárno. Úvod zápasu bol plne v seredskej réžii, keďže naši hráči dobre bránili a hrali rýchlo. V druhej štvrtine však naša obrana začala výrazne zaostávať za útokom, no aj napriek tomu sme mali mierne navrch vo všetkých činnostiach.

V treťom dejstve sme súpera znovu prinútili dobrou aktivitou v obrane ku viacerým stratám, z čoho sme si vypracovali jednoduché príležitosti na skórovanie. V poslednej štvrtine sme síce dovolili súperovi skorigovať výsledok, ale víťazstvo sme si ustrážili. Keď sme chceli, tak sme v tomto zápase predviedli aj niekoľko oku lahodiacich kolektívnych kombinácií a rýchlych protiútokov.

1. liga Kadetky – skupina Západ

BK Lokomotíva Sereď – MBK Ružomberok 76:55 (20:18, 37:33, 58:40)

V sobotu sme privítali na domácej palubovke družstvo z Ružomberka. Vstup do zápasu nám vyšiel, keď sme vyhrávali vďaka nátlakovej celoplošnej obrane a aktívnej hre v útoku. Postupom času sa hra začala vyrovnávať až do konca 1. polčasu, keď boli dievčatá nedôrazné v súbojoch a väčší počet tzv. „mŕtvych“ lôpt získal súper.

Mnohokrát sme dravé súperky z Ružomberka dotlačili dobrou obranou do ťažkých streleckých pozícií, ale zachránili sme ich faulom a následnými trestnými hodmi. V polčasovej prestávke sme si vysvetlili zopár vecí a pridali na dôraze, čo sa hneď odrazilo na ďalšej hre. Skóre 3. štvrtiny 21:7 hovorí za všetko. Pridali sme v obrane, dokonca sme zakončovali rýchle protiútoky a skórovali z jednoduchých pozícií.

V úvode posledného dejstva sa hosťujúce družstvo pokúšalo zvrátiť výsledok zápasu na svoju stranu šnúrou 11:0, ale odpovedali sme rázne a ukázali súperovi, že aj my vieme dať za sebou 15 bodov, čím sme pomaly, ale isto nakláňali víťazstvo na našu stranu. Musíme sa poučiť a pochopiť, že každý zápas začína od nuly a nikto za nás nič neurobí, všetko si musíme odpracovať a vybojovať sami. Výkon v druhom polčase, až na ten malý výpadok, sa už približoval k tomu, čím sa chceme prezentovať.

BK Lokomotíva Sereď – ŠŠK B.S.C. Bratislava 58:75 (23:20, 43:43, 51:54)

V nedeľu k nám pricestovalo družstvo z čela našej tabuľky, konkrétne B.S.C. Bratislava. Vstup do zápasu sme mali pod kontrolou, pretože sme hrali kolektívne a využívali našu najsilnejšiu zbraň – rýchly protiútok a aktívnu hru. V závere štvrtiny sa hra začala vyrovnávať a družstvá sa striedali vo vedení, keď obrany oboch družstiev zostali mierne v úzadí a hral sa útočne ladený basketbal.

V treťom dejstve obe družstvá pridali dôraz na obrane, no rozdiel bol v tom, že v rozhodujúcom dejstve sa naplno prejavili naše nedostatky v obrane, ktoré súper trestal košom. Náš individualistický prístup k zápasu v útoku ani náhodou nemohol sláviť úspech. Každý hráč chcel sám rozhodnúť zápas, akoby sme zabudli na veci z tréningového procesu a nedisciplinovaným výkonom v závere zápasu sme si doslova dokráčali po trpkú prehru. Potrebujeme si znovu nastaviť hranice, popracovať na nedostatkoch v obrane, ktorých je kopec, a zmeniť prístup k niektorým činnostiam.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď