06.08.2020, meniny má
reklama
25. novembra 2019

Bývalý Kubačov park prejde výraznými zmenami. Seredčania sa dočkajú revitalizácie zelene a rekonštrukcie niektorých verejných priestranstiev

Bývalý Kubačov park prejde výraznými zmenami. Seredčania sa dočkajú revitalizácie zelene a rekonštrukcie niektorých verejných priestranstiev
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Určite ste aj vďaka nášmu médiu na začiatku novembra postrehli skvelú akciu na sídlisku Meander, kde sa v sobotu 9. novembra 2019 uskutočnila výsadba stromčekov a prebehla tiež realizácia vyvýšených záhonov, kde sa na jar plánujú vysádzať bylinky.

Tento zásah sa uskutočnil aj vďaka trom sídliskovým piknikom a rôznym workshopom, na ktorých Seredčania vyjadrili svoje pocity, želania, aj názory, ako by sa mal skrášliť verejný priestor nášho mesta. Už vtedy najviac rezonovala téma mestskej zelene. Seredčanom chýbajú najviac stromy, lavičky a priestory, kde by spolu mohli tráviť čas.

Zelená sa na lepšie časy

Podľa vedenia mesta by malo v priebehu budúceho roka prísť k ráznej revitalizácii zelene. Z reportáže RTV Krea vyplýva, že prvé kroky sa mesto chystá spraviť práve v parku vedľa budovy Progresu. Ide o bývalý Kubačov park, nám lepšie známy ako park Dionýza Štúra. Tešiť sa tak môžeme na opravenie chodníkov nachádzajúcich sa v tomto parku, pribudnú nové lavičky a aj ďalší mestský mobiliár.

Podľa plánov by malo prísť taktiež k rozšíreniu zelene na tomto verejnom priestranstve, tešiť sa tak môžeme na novú výsadbu aj úpravu existujúcich stromov. Pribudnú tiež atrakcie pre našich najmenších. Podľa slov zástupcov vedenia mesta sa chystajú naozaj veľké zmeny. Seredčania sa dočkajú pravdepodobne aj fontány.

Úpravy sa dočká aj areál pred miestnou poliklinikou

Budúci rok sa okrem prerábky parku Dionýza Štúra chystá aj úprava a revitalizácia verejného priestoru pred našou poliklinikou. Mesto má v pláne skrášliť tento priestor a upraviť chodníky, ktoré by viedli až priamo ku vchodu. Ľudia by tak už nemuseli chodiť cez parkovisko a cez cestu, aby sa dostali na polikliniku. 

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea
Foto: seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku