27.07.2021, meniny má
1. júna 2020

Cestovateľ zo Šoporne Matúš Šajbidor si založil blog, prostredníctvom ktorého vás prevedie svojimi dobrodružstvami

Cestovateľ zo Šoporne Matúš Šajbidor si založil blog, prostredníctvom ktorého vás prevedie svojimi dobrodružstvami
Zdroj: sajbicestuje.sk
reklama

Matúš Šajbidor zo Šoporne je mladý cestovateľ a bežec, ktorý sa týmto koníčkom venuje aktívne už 5 rokov. Sám hovorí, že rád objavuje nové krajiny, kultúry a ochutnáva nové jedlá. Rovnako je však aj aktívnym bežcom, a preto sa rozhodol spojiť tieto dva koníčky. Výlety si plánuje tak, aby sa mohol zúčastňovať aj bežeckých akcií. Nedávno sme vám priniesli článok o jeho ceste do Tokia a tiež článok o jeho charitatívnom behu.

Tentoraz sa však pozrieme na Matúšov nový blog, ktorý založil iba prednedávnom. Opisuje tu zatiaľ iba svoju nedávnu cestu do Ázie, konkrétne zážitky z Hong Kongu a Macau. Dúfame, že v blogovaní bude ďalej pokračovať, aby sme sa prostredníctvom jeho zážitkov mohli tiež pozrieť do vzdialených kútov sveta. Celý Matúšov blog nájdete na tomto odkaze.

Ako prekonal svoj strach v Macau

Príbeh, ktorý nás na jeho blogu zaujal najviac, sa odohráva v čínskej administratívnej oblasti Macau. Macao bola prvá aj posledná európska kolónia v Ázii, ktorá patrila takmer 500 rokov Portugalsku. Pod čínsku jurisdikciu sa vrátila až v roku 1999 a ešte stále má zachovanú určitú mieru samostatnosti.

Matúšova cesta z Hong Kongu do Macau sa začala v tradičnej električke Ding Ding. Ide o jeden z najtradičnejších dopravných prostriedkov v Hong Kongu a zároveň je najväčšou sieťou dvojposchodových električiek na svete. Neskôr sa jeho cesta mierne skomplikovala v prístave a ani po príchode do Macao sa jeho očakávania nestretli s realitou.

„Čakal som moderné budovy a kasína striedajúce sa s typickými budovami portugalskej architektúry. Ale moje oči zatiaľ videli len sivé, ošarpané budovy, ktoré vôbec nepôsobili vábivo,“ píše na svojom blogu.

Zdroj: sajbicestuje.sk

Zdroj: sajbicestuje.sk

Zdroj: sajbicestuje.sk

Najväčšou výzvou dňa bol pre Matúša výstup na AJ HACKETT MACAO TOWER, čo je 350 metrov vysoká veža. Okrem samotného výstupu na vežu bolo pre návštevníkov k dispozícii aj vonkajšie chodenie po vyhliadke s istením, alebo bungee jumping. Našťastie bolo zabezpečené trojnásobné istenie, ktoré Matúšovi dodalo odvahu.

Náročný výstup sa tak mohol začať. Rebrík najskôr viedol vnútrom veže, no potom sa ocitol na veži zvonka. Napriek počiatočnej nervozite si Matúš celý výstup naplno užil. Vieme si predstaviť, že výhľad na Macau z výšky takmer 350 metrov musí byť naozaj nádherný.

„Najväčší „gól“ bolo, keď prišiel za mnou chalan, ktorý mal ísť na výstup so mnou. Mal len 12 rokov! Tak som si hovoril, že ak to má zvládnuť on, tak to zvládnem aj ja,“ píše Matúš na blogu.

Doteraz uverejňoval svoje zážitky predovšetkým prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram, na ktorých ho určite môžete sledovať. Za zmienku určite stojí aj jeho youtube kanál, na ktorom uverejňuje vlogy a zaujímavé videá zo svojich ciest. No predovšetkým nezabudnite navštíviť Matúšov blog, ktorý vás určite nesklame.

Zdroj: sajbicestuje.sk

Zdroj: sajbicestuje.sk

Zdroj: sajbicestuje.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: sajbicestuje.sk
Zdieľať na Facebooku