24.02.2024, meniny má
10. septembra 2023

Chcete mať pokojnejší život a vylúčiť rakovinu na dva roky zo svojho života? Onkologická ambulancia v Seredi ponúka jedinečné vyšetrenie

Chcete mať pokojnejší život a vylúčiť rakovinu na dva roky zo svojho života? Onkologická ambulancia v Seredi ponúka jedinečné vyšetrenie
Zdroj: Seredsity.sk
reklama

Už niekoľko mesiacov pôsobí v našom meste nová onkologická ambulancia, ktorú nájdete v priestoroch polikliniky na 1. poschodí budovy B. Aj vďaka tomu nemusia onkologickí pacienti cestovať za vyšetrením dlhé kilometre do vzdialených miest.

Ambulanciu vedie skúsená doktorka MUDr. Kristína Rumanová, ktorá pracovala viac ako deväť rokov v uznávanom Masarykovom onkologickom ústave v Brne. Ide o popredné zdravotnícke pracovisko špecializujúce sa na onkologickú liečbu v Európe.

Sme preto veľmi radi, že práve v Seredi máme možnosť využiť jej profesionálne lekárske služby, ktoré si onkologickí pacienti zaslúžia na tej najvyššej úrovni. Služby ambulancie sú zamerané na liečbu a dispenzarizáciu onkologických pacientov, ako aj na paliatívnu onkológiu. Skvelou správou je, že denne vedia v novej ambulancii vyšetriť 15 – 20 pacientov.

V prípade záujmu môžete kontaktovať pani doktorku na telefónnom čísle 0919 176 653 alebo emailom na adrese kristina.rumanova@onkologiasered.sk.

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

Jedinečné vyšetrenie v boji proti rakovine

Zdravie je tá najcennejšia vec v našom živote. Potvrdí to azda každý človek, ktorý si prešiel nejakým vážnejším ochorením. O zdravie však musíme dbať každý sám a je len na nás, aký životný štýl si zvolíme a či robíme všetko preto, aby sme každý deň zlepšovali či podporovali dobrý zdravotný stav a telesnú imunitu.

Či už patríte do skupiny zdravo žijúcich ľudí, alebo medzi ľudí, ktorí majú nejaké tie nezdravé neresti a chcete mať istotu, že netrpíte žiadnou závažnou chorobou, je tu pre vás unikátne vyšetrenie v boji proti rakovine.

Onkologická ambulancia v Seredi prichádza s novinkou, ktorou je vyšetrenie výskytu rakoviny vo vašom tele. Včasné odhalenie tejto zákernej choroby je jedným z kľúčových faktorov pre jej úspešnú liečbu a zlepšenie prognózy pacientov.

Pri takomto vyšetrení je však potrebné postaviť sa strachu z nepríjemnej správy, no ako tvrdí MUDr. Kristína Rumanová, tú zlú správu sa dozvie približne jeden človek zo 100 vyšetrených. Nikto z nás by si nechcel vypočuť, že má rakovinu, no ak už k tomu má prísť, každý doktor vám potvrdí, že v čím skoršom štádiu sa to dozviete, tým je väčšia šanca na vyliečenie.

Toto vyšetrenie však neslúži len na včasné odhalenie ochorenia, ale je určené aj pre tých, ktorí majú z tejto choroby strach a chcú mať istotu, že sú aj v tejto oblasti úplne zdraví. Ak vám vyšetrenia dopadnú dobre, máte veľmi vysokú šancu, že najbližšie dva roky sa rakovina vo vašom tele nevyvinie.

Zdroj: Seredsity.sk

Ako prebieha vyšetrenie? Koľko stojí a kam všade musíte ísť?

Celkové vyšetrenie začína u pani doktorky Rumanovej a pripraviť sa môžete na približne hodinový pohovor. Preberie sa vaša kompletná anamnéza, zdravotný stav aj krvný rozbor.

Pani doktorka vám zároveň vysvetlí, čo všetko sa dá týmto vyšetrením zistiť a nasledovať budú otázky a odpovede. Vďaka krvnému rozboru sa v rámci tohto vyšetrenia dá zachytiť aj cukrovka.

Po absolvovaní vyšetrenia  v onkologickej ambulnacii je nutné absolvovat   röntgen pľúc, sono brucha a ženy do 40 rokov aj sono prsníkov. Ak bude pacientka staršia ako 40 rokov, tak bude absolvovať taktiež aj mamograf. U mužov sa bude robiť aj ultrazvuk miešku.

Vyšetrenia sa realizujú na Poliklinike Družba v Trnave v poobedných hodinách.

Takéto vyšetrenia sa v Trnave robia každý deň poobede a stačí sa vám objednať pri okienku. Výsledky dostanete po vyšetrení priamo do vlastných rúk.

Po odovzdaní všetkých výsledkov na onkologickej ambulancii v Seredi dostanete kompletné výsledky vyšetrenia za jeden pracovný deň na stretnutí s pani doktorkou. Toto vyšetrenie však môžu absolvovať iba osoby staršie ako 18 rokov. Na vyšetrenie sa môžete zaregistrovať na telefónnom čísle 0919 176 653 alebo emailom na adrese kristina.rumanova@onkologiasered.sk.

Kompletná cena vyšetrenia je 290 eur. Tento úkon, bohužiaľ, neprepláca žiadna poisťovňa. Pevne veríme, že takéto niečo by sa v budúcnosti mohlo zmeniť a poisťovne by pokrývali aspoň jedno takéto vyšetrenie každých 10 rokov.

Zdroj: Seredsity.sk

Skoré odhalenie rakoviny je pri liečbe zásadné

V rámci tohto vyšetrenia je najdôležitejšie zachytiť chorobu v jej prvotných zárodkoch a dosiahnuť tak úspešnú liečbu. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je včasné vyšetrenie dôležité:

1. Skoršia detekcia
Rakovina sa často začína vyvíjať bez výrazných príznakov. Včasným vyšetrením môžu byť zachytené aj malé nádory alebo predklinické štádiá rakoviny, ktoré sú ešte lokálne obmedzené. Vtedy je ešte možné zvoliť menej invazívne liečebné metódy a zvýšiť šance na úplné vyliečenie.

2. Jednoduchšia liečba
Včasné odhalenie rakoviny zvyšuje šance na úspech pri liečbe. Menšie a lokálne obmedzené nádory často lepšie reagujú na liečbu, a to vrátane chirurgie, rádioterapie a chemoterapie. To môže znamenať menej agresívnu liečbu a nižší výskyt nežiaducich vedľajších účinkov.

3. Vyššia šanca na vyliečenie
Včasná detekcia rakoviny môže znamenať, že nádor ešte nedokázal preniknúť do okolitých tkanív a orgánov alebo sa šíriť do iných častí tela. Tým sa zvyšuje šanca na chirurgické odstránenie nádoru bez nutnosti komplexnejšej liečby, ako je napríklad chemoterapia.

4. Predchádzanie rozšíreniu
Rakovina má schopnosť šíriť sa aj do iných častí tela, čo sa nazýva metastáza. Čím skôr sa zistí prítomnosť rakoviny, tým rýchlejšie sa môže začať s liečbou s cieľom zastaviť alebo obmedziť jej šírenie do iných oblastí.

5. Zlepšenie prognózy
Celkovo platí, že čím skôr sa rakovina odhalí, tým lepšia je prognóza pacienta. Včasné odhalenie choroby umožňuje pacientom mať vyššiu kvalitu života počas liečby aj po nej.

Preto sa zdôrazňuje význam pravidelných preventívnych vyšetrení a screeningových testov pre rizikové skupiny, ako aj dôležitosť návštevy lekára v prípade akýchkoľvek nezvyčajných príznakov alebo zmien v tele. Včasná detekcia rakoviny hrá kľúčovú úlohu pri zlepšovaní liečebných výsledkov a predlžuje životy pacientov.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s onkologickou ambulanciou v Seredi.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s onkologickou ambulanciou v Seredi.
Zdieľať na Facebooku