10.08.2020, meniny má
reklama
21. mája 2020

Chcú Seredčania, aby zostali v nedeľu zatvorené obchody aj po skončení epidémie?

Chcú Seredčania, aby zostali v nedeľu zatvorené obchody aj po skončení epidémie?
Zdroj: pexels.com/glob.zoznam.sk
reklama

Od zavedenia opatrení proti šíreniu koronavírusu sa na Slovensku začalo vo veľkom diskutovať o tom, či by mali byť obchody v nedeľu zatvorené aj po skončení epidémie. Zdá sa, že väčšina Slovákov s takýmto návrhom súhlasí. Nakupovať sa predsa dá aj ostatných šesť dní v týždni a nedeľný oddych určite doprajeme aj predavačkám a predavačom.

Celkom 70 % spotrebiteľov nepotrebuje otvorené obchody aj v nedeľu

Portál aktuality.sk prišiel s informáciou o prieskume, pri ktorom sa zistilo, že väčšina slovenských spotrebiteľov chce mať v nedeľu zatvorené obchody aj po skončení epidémie. Otázka sa týkala maloobchodných predajní potravín. Jednoznačne súhlasí 59 % a skôr súhlasí 21 % opýtaných Slovákov. Prieskum uskutočnila agentúra 2muse v dňoch 5. – 7. mája 2020 a pýtali sa až tisíc spotrebiteľov.

V súvislosti so zatvorenými predajňami počas epidémie COVID-19 je súhlas opýtaných ešte väčší. Až 81 % považuje zákaz nedeľného predaja za správne rozhodnutie a v prípade supermarketov a väčších potravín súhlasí až 90 % opýtaných. Keď sa bližšie pozrieme na jednotlivé vekové kategórie zistíme, že viac než 80 % mladých spotrebiteľov vo veku 18 – 25 rokov vníma toto opatrenie rovnako pozitívne ako veková kategória nad 56 rokov.

Prieskumu sa zúčastnili aj zamestnanci maloobchodov

Zamestnancom maloobchodov súčasný stav evidentne vyhovuje a nedeľné obmedzenie v rámci pandémie odsúhlasilo až 99 % z opýtanej vzorky. Na otázku, či by chceli tento stav zachovať aj po odznení pandémie sa 88 % pracovníkov v maloobchodných predajniach vyjadrilo kladne.

Čo si o tom myslia Seredčania? Budeme radi, ak nám dáte vedieť, či by vám po skončení epidémie nedeľné nakupovanie chýbalo, alebo ste za nedeľné voľno pre zamestnancov potravín.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: aktuality.sk
Zdieľať na Facebooku