17.02.2020, meniny má

Chuck Norris, Schwarzenegger a Steven Seagal na jednom mieste? Aj takéto niečo ponúka príroda v Dolnej Strede

5. júna 2019
ZDROJ: SEREDSITY.SK
5. júna 2019

Chuck Norris, Schwarzenegger a Steven Seagal na jednom mieste? Aj takéto niečo ponúka príroda v Dolnej Strede

Chuck Norris, Schwarzenegger a Steven Seagal na jednom mieste? Aj takéto niečo ponúka príroda v Dolnej Strede
ZDROJ: SEREDSITY.SK
reklama

Prinášame tip na príjemnú prechádzku v Dolnej Strede, na ktorej vás budú sprevádzať akční hrdinovia z kultových filmov. Most Chucka Norrisa, mólo Stevena Seagala a Arnoldova lávka. Vďaka týmto hrdinom sa zaokrúhľuje trasa okolo ramena Váhu s názvom Zelenka.

Mnohí z vás možno poznáte toto tiché, čisté a pokojné prostredie, kde si môžete oddýchnuť. Nachádza sa tu aj obecná oddychová zóna a pozdĺž ramena sa nachádza cyklotrasa smerom na Kaskády. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi, zaľúbené páry, rybárov alebo ľudí, ktorí si potrebujú dobiť baterky v prírode.

Nie je to dávno, keď Bratislave hrozilo, že jeden z mostov sa bude nazývať Most Chucka Norrisa. Bratislavský samosprávny kraj organizoval verejné hlasovanie o názov nového mosta a občania rozhodli o celkom bizarnom návrhu. Župa to nakoniec ignorovala a most nazvala Cyklomostom slobody. Dolná Streda sa však pôvodným návrhom inšpirovala.

Príroda okolo ramena Zelenka / Zdroj: Seredsity.sk

Most Chucka Norrisa

Dolnostredčania sa pri stavbe svojho mosta rozhodli, že ho z recesie pomenujú Most Chucka Norrisa. Dvanásť metrov dlhý most spojil brehy ramien Váhu. Budovanie okružnej oddychovej zóny pokračovalo a podobným spôsobom pomenovali aj ďalšie nové miesta.

Most Chucka Norrisa

Mólo Stevena Seagala

Mólo Stevena Seagala často slúži ako fotogenická vyhliadka a miesto na oddych. Stromy nad mólom vytvárajú príjemný tieň. Počas leta ho navštevníci využívajú na pristavenie lodiek, počas zimy je to vhodná pomôcka pre korčuliarov schádzajúcich na zamrznuté rameno.

Mólo Stevena Seagala / Zdroj: Seredsity.sk

Lávka Arnolda Schwarzeneggera

Keď prejdete okolo móla, tak sa dostanete na spomínaný most a následne k Arnoldovej lávke. Tá vedie k ďalšej časti na Zelenke. Pár metrov pred lávkou odporúčame nazrieť vľavo, kde nájdete peknú plošinu s výhľadom na celú šírku ramena.

Výhľad z brehu blízko Arnoldovej lávky / Zdroj: Seredsity.sk

Arnoldova lávka / Zdroj: Seredsity.sk

Uhádnete posledného hrdinu?

V oddychovej zóne okolo Zelenky je ešte jedno miesto, ktoré je pomenované po akčnom hrdinovi. Prezradíme, že ide o most, ale hrdinu vám nepovieme. Schválne sme ho v článku nespomínali. Nechajte sa prekvapiť, keď ho na prechádzke objavíte sami.

Čerešničkou na tejto krátkej polhodinovej prechádzke sú malé ostrovčeky okolo Zelenky, ktoré sú známe tým, že na nich každoročne sídli veľký počet hniezdiacich vtákov. Keďže ide o pokojné miesto, budete počuť krásne zvuky prírody do úplnych detailov. Ak ste tento okruh okolo Zelenky ešte nevyskúšali, určite ho odporúčame navštíviť.

Úhadnete posledné meno hrdinu?

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: https://www.dolnastreda.sk/
Zdieľať na Facebooku