27.07.2021, meniny má
2. júna 2020

Chystá sa veľké uvoľňovanie opatrení. Zrušené budú nákupné hodiny pre dôchodcov a otvárať sa budú aj športoviská

Chystá sa veľké uvoľňovanie opatrení. Zrušené budú nákupné hodiny pre dôchodcov a otvárať sa budú aj športoviská
Zdroj: pexels.com/seredsity.sk
reklama

V pondelok 1. júna 2020 sa konalo rokovanie konzília odborníkov s premiérom Igorom Matovičom. Matovič následne na tlačovom brífingu oznámil veľké uvoľňovanie opatrení. Uvoľnenie niektorých opatrení, ako napríklad dobrovoľné nosenie rúšok v exteriéri, otvorenie obchodných centier a hromadných podujatí, prebehlo už minulý mesiac.

Od 3. júna 2020 by sa k nim mali pridať ďalšie, čo súvisí s tým, že pribúda už len veľmi málo nakazených. V pondelok nepribudol dokonca ani jeden prípad nákazy koronavírusom, pričom sa urobilo viac ako 6 000 testov. Podrobnosti sa dočítate tu.

Aké zmeny nás čakajú?

Doteraz bola minimálna rozlohová plocha vo vnútorných prevádzkach na jedného zákazníka 15 štvorcových metrov, no od 3. júna to bude iba 10 m². Prevádzky verejného stravovania už nebudú mať časové obmedzenie a mení sa aj počet ľudí za stolom vonku i vnútri.

Vonku a na hromadných podujatiach bude povinné nosenie rúšok do vzdialenosti 2 metrov. V interiéri budú rúška naďalej povinné. Otvoriť by sa mali všetky vnútorné športoviská, kúpaliská, wellness, kúpele, masáže, kasína, vnútorné priestory zoologických a botanických záhrad. Aj fóliou oddelené zadné sedadlá taxíkov budú už iba dobrovoľné.

Zrušené budú aj vyhradené otváracie hodiny v obchodoch pre dôchodcov. Denné stacionáre sa však otvoria pre obyvateľov do 62 rokov. Pre ostatné ubytovacie služby budú zrušené 24-hodinové odstupy a povinnosť samostatných sociálnych zariadení na izbe.

Pri kultúrnych podujatiach nemusia umelci podstúpiť test a namiesto dvojmetrového odstupu bude zavedené šachovnicové sedenie, ktoré by sa malo týkať aj zhromažďovania sa v kostoloch. Od 10. júna budú povolené hromadné podujatia do 500 osôb a od 1. júla do konca roka by mali byť povolené hromadné podujatia až do 1000 osôb.

Všetky tieto uvoľnenia opatrení sa samozrejme týkajú aj Serede. Po novom sa tak Seredčania môžu tešiť na otvorené športoviská a povolené kultúrne podujatia až do 500 ľudí. My dúfame, že v rámci uvoľňovania dostanú zelenú konečne aj kiná a Seredčania budú môcť opäť navštevovať kino Nova.

zdroj: pexels.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku