19.05.2024, meniny má
25. marca 2021

Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi pripravila pre rodičov sériu zaujímavých videí, v ktorých prezentuje svoje jedinečné kvality

Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi pripravila pre rodičov sériu zaujímavých videí, v ktorých prezentuje svoje jedinečné kvality
Zdroj: youtube.com
reklama

Základné školy v Seredi a okolí presunuli prezentácie svojich priestorov vynaliezavým spôsobom do online priestoru, o čom sme vám priniesli viac informácií v predchádzajúcom článku. Pridala sa k nim aj Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi, ktorá si pre rodičov a budúcich prvákov pripravila pútavé videá zo života školy. Vďaka nim sa môžete uistiť, že je váš výber správny.

V pláne sú aj ďalšie videá

Nasledujúca videopozvánka s názvom „Učíme srdcom“ je len prvá z pripravovanej série videí, v ktorých vás škola prevedie svojimi priestormi a oboznámi vás so školským vzdelávacím programom. Ide o jedinečnú príležitosť, ako prežiť atmosféru školy aj napriek súčasným opatreniam.

„Z vlastnej skúsenosti viem, že správne sa rozhodnúť nie je vôbec jednoduché. Znamená to získať pravdivé informácie, vyhodnotiť vlastné skúsenosti, poznanie a v neposlednom rade prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutie. Kým sa tak stane, ponúkame vám, milí rodičia, zaujímavé videá zo života našej školy, z ktorých zistíte, v čom sa líšime od ostatných škôl a v čom sme výnimoční,“ dodala riaditeľka školy Ing. Monika Kroláková.

reklama

Výnimočná svojím dvojjazyčným programom

Škola si značne uvedomuje súčasnú potrebu ovládať viacero cudzích jazykov. Pýšiť sa môže bilingválnym programom už od 1. ročníka v spolupráci s jazykovou školou Wings, čím sa stala jedinou školou svojho druhu v našom meste. V tomto školskom roku ponúka ďalšiu novinku, ktorou je dvojjazyčné vyučovanie už aj pre žiakov 5. ročníka.

Cieľom programu je efektívne vyučovať anglický jazyk komunikatívnou formou prostredníctvom metódy CLIL. Jej podstatou je praktické učenie cudzieho jazyka namiesto umelo navodených situácií. V tomto programe budú mať žiaci v anglickom jazyku sedem hodín v predmetoch anglický jazyk, výtvarná výchova, písanie a čítanie, matematika, prírodoveda (prvouka) a výchovy.

Dieťa pri zápise a nástupe do 1. ročníka nemusí ovládať anglický jazyk. Na vašu žiadosť je možné prestúpiť aj do ročníka s doterajším vzdelávacím programom.

Nezabudnite sledovať školu na ich YouTube kanáli, kde na vás čoskoro budú čakať ďalšie informatívne videá.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda
Zdieľať na Facebooku