25.04.2024, meniny má
29. septembra 2021

Cyklo-Tour Sereď sa môže pýšiť titulom najlepší klub Trnavskej cyklistickej ligy. Jeho pretekári niekoľkokrát obsadili stupne víťazov

Zdroj: cyklosered.sk

Cyklisti zo športového klubu Cyklo-Tour Sereď pravidelne obsadzujú pódiové umiestnenia na športových podujatiach po celom Slovensku, kde prvotriedne reprezentujú naše mesto. Inak to nebolo ani na regionálnej Trnavskej cyklistickej lige, ktorá sa začala v Trnave 19. mája 2021 a skončila rovnako v krajskom meste s časovkou 11. septembra 2021.

Išlo už o 28. ročník, počas ktorého prebehlo 12 kôl s takmer 140 štartujúcimi cyklistami. Medzi nimi boli aj naši seredskí pretekári, ktorí sa predviedli vo všetkých piatich kategóriách vrátane detskej kategórie.

TOP miesta patrili Seredčanom

Finálne kolo s názvom Trnavská jarmočná 6666 m časovka bolo dostupné aj pre širokú verejnosť. Cyklistom zo Serede sa podarilo obsadiť druhé, piate, šieste, siedme a ôsme miesto. Klubu sa počas celého roka podarilo obsadiť 8 prvých miest, 4 druhé miesta, 7 tretích miest. V TOP 5 skončili deväťkrát a v TOP desať až sedemnásťkrát, čo len svedčí o ich fantastickom výkone.

V celkovom hodnotení nakoniec obsadili 1. miesto, 6. miesto, 7. miesto, 8. miesto 3 x 9. miesto, 10. miesto, 2 x TOP 20 a jedno 30. miesto. Je potrebné povedať, že do záverečného hodnotenia sa bral len určitý počet najlepších umiestnení.

„Chceme sa poďakovať mestu Sereď, Trnavskému kraju a ďalším našim partnerom, ktorí nás finančne alebo vecne podporujú a mohli sme aj vďaka nim štartovať na týchto pretekoch. Vážime si to a tešíme sa na ďalší ročník,“ doplnil predseda klubu a riaditeľ pretekov Lukáš Riha.

Ohromný výkon náležite ocenili

Pýšiť sa môžu hrdým titulom „najlepší klub Trnavskej ligy“ s počtom 785 bodov. Tým pádom im patrí zaslúžené prvé miesto v špeciálnej cene, ktorá ich príjemne prekvapila.

„Pravdupovediac sme o tomto druhu súťaže nevedeli a milo nás to zaskočilo. Škoda, že sme sa tejto udalosti pre pracovné udalosti viacerých nemohli zúčastniť všetci. Našťastie nás tam zopár prišlo a mohli sme si prevziať toto ocenenie a s úsmevom zapózovali fotografovi,“ doplnil Riha.

Športový klub Cyklo-Tour Sereď sa len pred pár dňami vrátil z medzinárodných pretekov Okolo Slovenska, ktoré v súčasnosti predstavujú najvýznamnejšie etapové meranie síl u nás. Špičkoví jazdci sa tento rok zúčastnili už 65. ročníka. Na organizácii sa podieľal aj seredský klub, ktorý taktiež pomáhal niekoľko dní pokryť niektoré oblasti.

Tešíme sa na ďalšie skvelé výsledky cyklistov zo seredského klubu a veríme, že ich na stupni víťazov uvidíme v budúcnosti ešte mnohokrát.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: cyklosered.sk, okoloslovenska.com