19.05.2024, meniny má

Cyklotrasa bude opäť predĺžená. Tentoraz spojí Horný Čepeň a Šulekovo

30. júna 2018
ZDROJ: SEREDSITY.SK
30. júna 2018

Cyklotrasa bude opäť predĺžená. Tentoraz spojí Horný Čepeň a Šulekovo

Cyklotrasa bude opäť predĺžená. Tentoraz spojí Horný Čepeň a Šulekovo
ZDROJ: SEREDSITY.SK
reklama

Pre milovníkov cyklistiky máme naozaj dobrú správu. Ako sa uvádza na stránke Trnavský Hlas, Trnavský samosprávny kraj pred pár týždňami zverejnil oznam, v ktorom hľadá dodávateľa projektovej dokumentácie pre úsek Horný Čepeň – Siladice – Šúrovce. Tento úsek by mal mať dĺžku približne 15 kilometrov a financovaný bude z Integrovaného regionálneho operačného programu IROP.

Nová cyklotrasa sa bude môcť nadpojiť na existujúcu trasu, ktorá vedie z Horného Čepeňa, až smerom na Kaskády a následne pokračuje ďalej do Šale. Obyvatelia nášho mesta sa budú mať na čo tešiť, možnosti ďalších krásnych výletov sa znova rozšíria.

Cyklotrasa Sereď – Horný Čepeň

Cyklotrasa, ktorá vedie aj cez naše mesto, je súčasťou Vážskej cyklomagistrály, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie cyklistické komunikácie na Slovensku a spája Nitriansky, Trnavský, Trenčiansky a Žilinský kraj. Podľa rôznych zdrojov je v súčasnosti dlhá okolo 200 km.

reklama

Pozrite sa do galérie, ako vyzerá tento úsek z výšky:

Pohľad na cyklotrasu, ktorá vedie aj cez Sereď a je súčasťou Vážskej cyklomagistrály

Trnavská župa celkovo poskytne na projektové dokumentácie viac než 220 000 €. Vzniknúť môže až 80 kilometrov cyklotrás v rôznych obciach a mestách v Trnavskom kraji.

Podobným spôsobom župa prispela pred pár dňami vo výške 22 000 € na realizáciu cyklotrás v okresoch Galanta a Dunajská Streda. Nová štyridsať kilometrová trasa bude spájať obce od Horných Salíb cez Matúškovo až po Vozokany.

Čoskoro realizovaný úsek Horný Čepeň smer Šulekovo

Cyklotrasa Sereď-Horný Čepeň

Zdroje: Trnavský Hlas
Seredské novinky
Zdieľať na Facebooku