02.10.2023, meniny má
4. júna 2023

Ďalší tím zo Serede mieri na Majstrovstvá Slovenska v basketbale. Malé basketbalistky z BK Lokomotíva Sereď zabojujú v záverečných zápasoch

Ďalší tím zo Serede mieri na Majstrovstvá Slovenska v basketbale. Malé basketbalistky z BK Lokomotíva Sereď zabojujú v záverečných zápasoch
Zdroj: BK Lokomotíva Sereď/Marianna Grillová
reklama

Za poslednú dobu nám to úspechmi detí reprezentujúcich naše mesto len tak prekypuje. Či už išlo o tanec alebo šport, seredské deti predvádzali tie najlepšie výkony a my sme na nich viac ako hrdí.

Medzi tieto úspešné deti sa zaradili aj najmenšie basketbalistky BK Lokomotívy Sereď, ktoré sa prebojovali na svoje úplne prvé majstrovstvá Slovenska. Zároveň ide o  posledné družstvo zo seredského klubu, ktoré sa predstaví na tohtoročných M-SR.

Basketbalistky uspeli už v základnej skupine

Na finálovom turnaji sa z basketbalového klubu Lokomotíva Sereď predstaví aj družstvo Mladšich mini žiačok. Ide o jedno z najmladších družstiev v seredskom basketbalovom klube.

Tieto, len 11 – ročné basketbalistky, odohrali svoju úplne prvú súťažnú sezónu a hneď sa im podarilo prebojovať na majstrovstvá Slovenska. V skupine Západ si zmerali sily so siedmimi družstvami v 28 súbojoch, z čoho sa až 19 krát tešili z víťazstva.

reklama

Zaslúžene si tak zabezpečili postup na tohtoročné majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia už tento týždeň v termíne od 9. do 11. júna 2023 v Bardejove.

Rozpis zápasov družstva BK Lokomotíva Sereď

Piatok 9. jún 2023

11.00 BK Lokomotíva Sereď – BKM Bardejov U11
17.00 BK Lokomotíva Sereď – YOUNG ANGELS U11 Košice

Sobota 10. jún 2023

13.00 BK AŠK SLÁVIA Trnava – BK Lokomotíva Sereď
17.00 BK Lokomotíva Sereď – BKM Žilina

Nedeľa 11. jún 2023

9.00 Slávia ŠKP Banská Bystrica – BK Lokomotíva Sereď

Dievčatám držíme palce a ďakujeme, že tak úžasne reprezentujete naše mesto.

basketbalistky

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď/Marianna Grillová

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď/Marianna Grillová
Zdieľať na Facebooku