08.12.2023, meniny má
3. mája 2022

Darts club Sereď má za sebou prvú úspešnú sezónu. Do nášho mesta prichádzajú šípkari z celého regiónu

Darts club Sereď má za sebou prvú úspešnú sezónu. Do nášho mesta prichádzajú šípkari z celého regiónu
Zdroj: Seredsity.sk
reklama

Šípky sa stávajú čoraz populárnejšie po celom Slovensku a Sereď nemôže byť, samozrejme, výnimkou. Vďaka nadšencom tohto športu, medzi ktorých patrí aj Seredčan Marek Habán, vznikol v našom meste nový šípkarský klub Darts Club Sereď.

Je to takmer mesiac od nášho prvého článku o tomto šípkarskom klube a už majú za sebou prvú a musíme uznať, že veľmi úspešnú sezónu. Tá bola skrátená aj kvôli tomu, že usporiadateľ nevedel predpokladať záujem šípkarov a možnosti podniku, v ktorom sa liga hrá.

Všetko však predčilo očakávania a nielen zakladatelia, ale aj všetci zúčastnení boli milo prekvapení veľmi vysokou úrovňou organizácie. Na každé ďalšie kolo do nášho mesta prichádzalo viac a viac šípkarov, a to posledné si spolu zahralo až 32 ľudí.

Druhá sezóna, ktorá už bude trvať niekoľko mesiacov, sa začne už tento piatok o 17.30 hod. v Bowling centre v Dolnej Strede. Konkrétne je naplánovaných 12 kôl, počas ktorých budú hráči zbierať body do celkovej tabuľky.

reklama

Ak máte radi tento šport, tak určite neváhajte a prídite si zahrať. Každé kolo sa nesie vo veľmi príjemnej a priateľskej atmosfére. Vítané sú, samozrejme, aj ženy či deti, takže sa nemusíte ničoho hanbiť. Tejto sezóny sa zúčastnili aj tri ženy a jeden dvanásťročný chlapec, takže miesto tu je skutočne pre všetkých.

Zdroj: Darts club Sereď

Seredskú ligu ovládli skúsení Hlohovčania

Prvá sezóna priniesla naozaj veľmi zaujímavé zápasy a, samozrejme, aj skvelé výkony jednotlivcov, medzi ktorými sa našlo mnoho Seredčanov. Od začiatku ligy však dominovali hráči hlohoveckého AD Darts club Hlohovec, konkrétne Marek Purgy, ktorý sa stal aj celkovým víťazom prvej sezóny, a Vladimír Kupec, ktorý obsadil konečné druhé miesto.

Najlepšie zo všetkých Seredčanov sa darilo Petrovi Kormančíkovi, ktorý obsadil krásne tretie miesto a vďaka nemu domáci šípkari nezostali bez umiestnenia v prvej trojke. Štvrté miesto patrí ďalšiemu Seredčanovi a zakladateľovi Darts Club Sereď Marekovi Habánovi, ktorého sme poprosili aj o vyjadrenie k prvej sezóne.

„S obrovským potešením musíme oznámiť všetkým, že v Seredi máme za sebou prvú sezónu šípkarskej ligy. Klub sme zakladali s veľkou pokorou a nadšením, plní očakávania, ako to bude fungovať a či vlastne budú ľudia chodiť v Seredi na šípky. Teraz už môžeme konštatovať, že v našom meste je záujem o tento šport a dokonca niekoľkonásobne prevýšil naše očakávania. Máme z toho obrovskú radosť a veríme, že náš klub čakajú veľké úspechy. Samozrejme, sú všetci srdečne vítaní.“ Marek Habán, zakladateľ Darts club Sereď.

Zdroj: Darts club Sereď

Zdroj: Darts club Sereď

Zdroj: Darts club Sereď

Zdroj: Darts club Sereď

Zdroj: Darts club Sereď

Zdroj: Darts club Sereď

Zdroj: Darts club Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Darts Club Sereď
Zdieľať na Facebooku