04.06.2023, meniny má
18. septembra 2018

Deti neverili vlastným očiam. Olympijský víťaz Matej Tóth odovzdal seredským žiakom cenný grant

reklama

Základná škola Juraja Fándlyho v Seredi vybojovala v súťaži O2 Dobrá vec jedinečný grant od Športovej akadémie Mateja Tótha. Práve to bol dôvod, prečo dnes Matej Tóth navštívil naše mesto. Čakala ho plná telocvična detí, pedagógov a nadšených ľudí. Hneď na začiatok Mateja privítal neutíchajúci potlesk. Celá škola zrazu žila touto milou návštevou a všade bolo vidieť úprimnú radosť detí, ktoré neskrývali nadšenie z olympijského víťaza a majstra sveta. Okrem Mateja Tótha a jeho O2 tímu sa podujatia zúčastnil riaditeľ ZŠ Juraja Fándlyho Jaroslav Čomaj spolu so svojimi pedagógmi. Známeho športovca prišli privítať aj zástupcovia nášho mesta.

ZŠ Juraja Fándlyho škola je známa mnohými aktivitami a zaujímavými projektami a je skvelé, že sa zasa raz zapojila do kampane, v ktorej bola úspešná. V rámci Trnavského kraja jasne dominovala. Celkovo získala 3357 platných hlasov, čo je naozaj úctyhodné číslo. Škola súťažila v kategórii 351 a viac žiakov. Sme radi, že ľudia sa v našom meste dokážu spojiť pre takúto dobrú vec. Všetkým patrí veľké poďakovanie, pretože ukázali, ako moc im záleží na seredskej mládeži a deťoch.

reklama

ČO PRESNE ZŠ JURAJA FÁNDLYHO VYHRALA?

Tento grant bude využitý v podobe kvalitných voľnočasových aktivít na 1. stupni ZŠ Juraja Fándlyho. Športová akadémia Mateja Tótha disponuje kvalitnou metodikou a spolu so školenými trénermi bude poskytovať deťom všeobecný športový základ a to počas celého školského roka. Kvalitnými metódami bude vytvárať v deťoch pozitívny vzťah k pohybu. Tieto špeciálne tréningy sú zamerané na individualitu detí a cieľom je zistiť, aký šport ich baví a na aké aktivity majú žiaci najlepšie predpoklady. Akadémia vyškolí aj jedného pedagóga zo ZŠ Fándlyho, pôjde o Andreu Gombárikovú, ktorá so svojim prístupom k práci ide všetkým vzorom.

 „Cieľom našej akadémie je vybudovať u detí pozitívny vzťah k športu a dať im čo najkvalitnejšiu pohybovú aktivitu. Po prvom roku môžem s hrdosťou povedať, že sa nám to podarilo. Motivovali sme množstvo detí, aby športovali, a po osobných návštevách tréningov a škôl, ale aj podľa reakcií detí, trénerov a rodičov vidím, že tréningy podľa metodiky O2 Športovej akadémie Mateja Tótha ich bavia, že sa na ne tešia a napredujú vo fyzickom aj psychickom rozvoji svojej osobnosti,“ Matej Tóth, olympijsky víťaz v roku 2016

Ostatné fotografie si môžete prezrieť v galérii.

Ak sa vám článok páčil, tak ho nezabudnite zdieľať na svojom facebookovom profile alebo nás sledujte na našich FB a IG profiloch.

 

Zdroje: www.akademiamatejatotha.sk
Zdieľať na Facebooku