27.06.2022, meniny má
29. novembra 2018

Deti zo sociálne slabších rodín si tiež zaslúžia krásne Vianoce. Dokážu im Seredčania pomôcť?

reklama

Pamätáte sa na svoje detské časy? Obdobie, keď ste ešte verili, že darčeky nosí Ježiško a zázraky sa dejú všade okolo nás. Vianočnú večeru sprevádzala detská netrpezlivosť a nevinná zvedavosť, aké darčeky budú pod stromčekom. Všetky tie prípravy a tajuplnosť Vianoc sú možno dnes pre rodičov úsmevné, ale to isté robia aj  oni pre svoje ratolesti.

Niektoré detičky však nemajú to šťastie a darčeky pre ne nie sú samozrejmosťou. Aj v našom meste je veľa sociálne slabších rodín, ktoré potrebujú obrovský zázrak na to, aby sa priania ich detí splnili. Áno, možno si poviete, že veď Vianoce nie sú o materiálnych darčekoch, ale o niečom úplne inom. Máte pravdu, najdôležitejší je spoločne strávený čas s rodinou. Darčeky sú však súčasťou Vianoc od nepamäti a všetci môžeme v tomto peknom období spraviť niečo pre druhých. Vianoce sú predsa aj o tom.

Občianske združenie Hudram v spolupráci s Mestským úradom v Seredi preto pripravilo krásnu aktivitu, ktorú nazvali Seredský vianočný škriatok. Oslovili rôzne sociálne slabšie rodiny, aké darčeky by si prialo ich dieťa. Vznikol zoznam detičiek, ktorým môžeme pomôcť.

Niektoré deti nemajú to šťastie a vianočné darčeky pre ne nie sú samozrejmosťou. Zdroj: pexels.com

reklama

Tri jednoduché kroky k detskej radosti

Aký je postup, aby ste sa stali vianočným škriatkom?

  1. Meno dieťaťa, ktoré by ste chceli obdarovať, napíšete do komentára pod zoznamom detí, ktorý nájdete na tomto odkaze. Pozor, zoznamy budú pribúdať, toto je iba prvý zoznam. Ak bude náhodou plný, kliknite na oficiálny FB profil OZ  Hudram, kde nájdete potrebné informácie. Organizátori akcie zoznam pravidelne aktualizujú.
  2. Darčeky pre dieťa stačí dať do krabice od topánok. Škriatkovský tím sa o vianočné balenie postará.
  3. Krabice môžete zaniesť na zberné miesto – Jazyková škola Wings, Námestie republiky 4466/11, Sereď. Ak nemôžete balíček doručiť osobne, kontaktujte OZ Hudram do správy na FB a pre balíček si prídu.

Pomôcť detičkám zo sociálne slabších rodín môžete v rámci týchto troch jednoduchých krokov. Zdroj: FB Hudram

Tipy na darčeky

Skvelí dobrovoľníci sa na túto krásnu akciu pripravili a zabezpečili aj zoznamy najvhodnejších darčekov. Niektoré deti sú totiž staršie, iné mladšie a nie je ľahké trafiť sa do jednotlivých prianí. Preto organizátori vyzbierali tipy na darčeky pre rôzne vekové kategórie.

Tipy na darčeky pre dievčatá od 2 – 5 rokov a nad 6 rokov. Zdroj: FB Hudram

Tipy na darčeky pre chlapcov od 2 – 5 rokov a nad 6 rokov. Zdroj: FB Hudram

Tipy na darčeky pre deti nad 12 rokov. Zdroj: FB Hudram

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku