23.07.2024, meniny má
31. decembra 2023

Divadelné predstavenie o legendárnom Karolovi Duchoňovi Na srdci mi hraj zavíta v januári do nášho mesta

Divadelné predstavenie o legendárnom Karolovi Duchoňovi Na srdci mi hraj zavíta v januári do nášho mesta
Zdroje: seredsity.sk/deezer.com
reklama

Kto by nepoznal či aspoň nepočul v rádiu známu pieseň „V dolinách“? Dnes ju mnohí poznáme najmä vďaka kapele Desmod, ktorá ju prespievala ešte v roku 2006. Originál však naspieval známy slovenský spevák Karol Duchoň, ktorý vyrastal kúsok od nás.

Teraz jeho príbeh ožije krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka. Predstavenie Na srdci mi hraj príde v januári aj k nám do Serede.

Karol Duchoň v príbehu jeho života

Vypočujete si najväčšie hity v podaní Karola Csina a Martina Gyimesiho ako Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom a mnoho ďalších.

Zažite Karola Duchoňa od jeho výhry až po prehru, od najväčšej slávy po strmý pád. Tento príbeh zachytáva životnú dráhu tohto Karola Duchoňa, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec. V pozadí za sebou zanecháva otázku, či sa nedalo „zachrániť“ túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti a či dokážeme vnímať nemý krik zdanlivo úspešného, bezprostredného človeka milujúceho život. Dokážeme rozoznať strach a potrebu obyčajnej pomoci?

reklama

Tento príbeh nebude len mapovaním úspechov legendárneho umelca v podobe jeho najväčších hitov, ale najmä ide o potrebu vnímania toho druhého „ja“, a tým je život obyčajného človeka.

duchoň

Zdroj: Dom kultúry Sereď

„Dovolíme divákom vojsť do duše tohto nášho velikána až do špiku jeho intimity, odkryť pozlátku šoubiznisu, vzostupy, pády, úspechy a neúspechy. No za všetkým tým musíme ukázať jeho túžbu nikdy sa nevzdať a precítiť naplno chuť života. Lebo ako sa hovorí… „Žiť je umením života“,“ lákajú organizátori.

Predstavenie sa bude konať vo štvrtok 18. januára 2024 v seredskom dome kultúry. Vstupenky v hodnote 22 eur je možné zakúpiť v pokladni domu kultúry alebo na tomto odkaze.

Veríme, že aj v Seredi sa nájdu ľudia, ktorí tvorbu Karola Duchoňa mali naozaj radi. Či už starší ale aj mladší. Ešte zostávajú posledné voľné vstupenky tak dlho neváhajte aby sa vám ušli.

Zdroje: seredsity.sk, domkultury.sered.sk, nasrdcimihraj.sk
Zdieľať na Facebooku