27.06.2022, meniny má
10. júna 2022

Dnes začínajú vo Vinohradoch nad Váhom poľovnícke dni. Príďte si vychutnať pečeného diviaka a naučiť sa aj niečo o poľovníctve

Dnes začínajú vo Vinohradoch nad Váhom poľovnícke dni. Príďte si vychutnať pečeného diviaka a naučiť sa aj niečo o poľovníctve
Zdroj: dobruchut.aktuality.sk/decathlon.sk/royblog.sk
reklama

Poľovníctvo by sa dalo nazvať starým odborom, ktorý sa zaoberá nielen lovom divej zveri, ale predovšetkým aj chovom, ochranou, zušľachťovaním a hospodárskym zhodnocovaním úlovkov. Zaraďujeme ho do poľnohospodárskej výroby a čiastočne aj do lesníctva, ktoré je rozvinuté viac na strednom Slovensku.

Poľovníctvo má však aj rekreačný význam. Aj v Seredi a okolí je mnoho poľovníckych združení, ktoré sa starajú o dobré meno tejto činnosti dlhé roky. Poľovné revíry sú bohaté aj v tejto časti Slovenska, pričom naša oblasť disponuje napríklad pernatou zverou, ako sú bažanty.

Poľovnícke dni vo Vinohradoch nad Váhom

Skvelou príležitosťou, ako viac spoznať poľovníctvo aj samotných poľovníkov, ako sa dozvedieť o zámeroch a celkovo o tom, čo táto činnosť naozaj obnáša, sú každý rok poľovnícke dni. Tie si chystá každé poľovnícke združenie podľa svojich možností.

Mnoho poľovníkov sa objavuje čoraz viac aj v programoch pre deti, kde už odmala deťom vštepujú, že lov je až na poslednom mieste, prvoradá je starostlivosť o zver.

reklama

Tento rok si aj Poľovnícke združenie Dubník Šintava pripravilo pre všetkých akciu, nakoľko to konečne dovoľuje aj pandemická situácia. Všetkých vás pozýva na Poľovnícke dni, ktoré sa konajú vo Vinohradoch nad Váhom v časti Dubník.

Poľovníci pre všetkých návštevníkov nachystali naozaj bohatú ponuku klasických jedál, a to:

  • jelení guláš,
  • pečeného diviaka,
  • pečeného diviaka zaľahnutého v cesnaku,
  • cigánsku pečienku,
  • gazdovské vínko,
  • čapované pivo,
  • čapovanú fofolu…

Udalosť môžete sledovať aj prostredníctvom Facebooku.

Poľovníci z poľovníckeho združenia Dubník Šintava vás radi privítajú od piatka 10. júna 2022 o 15.00 hod. do sobotňajšej polnoci.

zdroj: PZ Dubník Šintava

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Poľovnícke združenie Dubník Šintava
Zdieľať na Facebooku