24.06.2024, meniny má
7. júna 2019

Dnešný Kids Cup odštartoval basketbalový ošiaľ v Seredi. Ten bude trvať celý víkend a dokonca máte šancu vyhrať auto

reklama

Dnešným dňom sa začal dvojdňový basketbalový turnaj priamo na Námestí slobody v Seredi. Jedná sa o 3. ročník Sereď Cup 2019 v 3×3 basketbale. Slovenská basketbalová asociácia (SBA) zaradila Sereď aj tento rok do medzinárodného turnaja známeho ako 3×3 Central Europe Tour.

Hlavný turnaj sa odohrá 8. júna 2019. Dnes je na programe detský turnaj Kids Cup 3×3. Pozitívne ohlasy účastníkov a predstaviteľov mesta Sereď priviedli organizátorov na myšlienku rozšíriť Sereď Cup na dvojdňovú akciu. Dnešný deň teda patrí deťom seredských základných škôl. Už teraz vieme, že basketbalového zápolenia sa zúčastní minimálne 120 detí vo veku od 8 do 14 rokov. Po ukončení detských zápasov budú od 16:00 hod. basketbalové ihriská na Námestí slobody k dispozícii širokej verejnosti, kde si ich Seredčania budú môcť užiť naplno. Víťazov detského turnaja sa dozvieme zajtra po skončení hlavného turnaja.

Na všetkých deťoch bol vidieť obrovský zápal pre hru a všetci zúčastnení chceli poraziť svojich súperov. Veríme, že sa ale nakoniec riadili heslom „nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“.

Prekvapenie pre divákov

„Pre divákov, ktorí prídu na 3×3 Sereď Cup, máme pripravenú fantastickú cenu v podobe exkluzívnej zážitkovej výhry,“ dodal organizátor Martin Lámala. V sobotu 8. júna popoludní sa uskutoční na basketbalových kurtoch počas play-off zápasov strelecká súťaž pre verejnosť. Výherca získa ako cenu auto BMW na celý víkend. Túto krásnu výhru do súťaže venoval jeden z partnerov podujatia Bavaria TT. Príďte aj vy povzbudiť vašich favoritov a užiť si skvelý basketbalový víkend 7. – 8. júna 2019 na Námestí  slobody v Seredi.

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

Finálové turnaje 3×3 Central Europe Tour

Posledný slovenský kvalifikačný turnaj sa odohrá 15. júna 2019 v Handlovej. Po ňom bude 13. júla 2019nasledovať finálový turnaj v Eurovei v Bratislave. Víťazi jednotlivých regionálnych kôl postúpia na medzinárodný finálový turnaj do Pardubíc, ktorý je naplánovaný na 20. – 21. júla 2019. Víťaz finálového turnaja z Pardubíc postúpi na FIBA 3×3 World Tour 2019, ktorého finále sa uskutoční 3. – 4. augusta 2019 v Prahe.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku