21.10.2021, meniny má
14. augusta 2021

Dnešný plánovaný koncert Richarda Müllera je zrušený. Spevák odmietol privilegovanie očkovaných. Primátor sa však bráni

Dnešný plánovaný koncert Richarda Müllera je zrušený. Spevák odmietol privilegovanie očkovaných. Primátor sa však bráni
Zdroj: aktuality.sk/FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta/predpredaj.zoznam.sk
reklama

Legendárny spevák Richard Müller mal dnes 14. 8. 2021 vystúpiť v amfiteátri v meste Galanta. Prišiel však šok, ktorý jeho fanúšikovia určite nečakali. Dozvedeli sa, že uznávaný umelec svoj koncert nečakane zrušil. Informácie uviedol dennikn.sk.

Za zrušeným koncertom je „vojna“ s primátorom mesta Galanta Petrom Paškom kvôli prísnym opatreniam na kultúrnych podujatiach v tomto meste. Manažment speváka si servítku pred ústa nedáva a Peter Paška sa bráni. Čo na to hovorí primátor?

Začalo sa to statusom na sociálnej sieti

„Z dôvodu neprimeraného obmedzovania návštevníkov kultúrnych podujatí zo strany primátora mesta Galanta sme nútení koncert zrušiť,“ uviedol manažment speváka Richarda Müllera na spevákovom FB účte Richard Müller.

Informácia sa objavila iba krátko pred jeho plánovaným vystúpením v galantskom amfiteátri. V momente sa začala diskusia o tom, či išiel primátor mesta nad rámec aktuálnych opatrení, alebo nie. Výsledkom môže byť precedens pre ďalšie akcie.

Niekto zavádza vlastné opatrenia?

Fanúšikovia Richarda Müllera boli v šoku, pretože umelec zrušil svoj koncert v Galante. Dôvodom má byť podľa slov jeho manažmentu primátor mesta.

„Dostali sme informáciu, že sa tam vyžadujú testy alebo covid pasy na vstup napriek tomu, že to nie je v COVID automate povinné. Napriek tomu, že je to v zelenej farbe, čiže sú to veci nad rámec. Zastavil sa predaj vstupeniek, ľudia to odmietajú a keď začal primátor tieto veci aplikovať, tak niektorí ľudia začali vracať vstupenky na rôzne podujatia vrátane nášho,“ vysvetlil manažér speváka Juraj Kuchárek.

„Nie je to adekvátne kultúre v stave, v akom je, treba ju podporiť a nie jej klásť polená pod nohy. Rozhodli sme sa, že to zrušíme, nedá sa to takto robiť. Nemôže si hocijaký úradník v hocijakom meste robiť, čo chce a zavádzať svoje vlastné opatrenia,“ doplnil Kuchárek.

„Záleží nám na zdraví občanov“

Primátor Galanty Peter Paška na úvod najskôr uviedol, že jeho mesto bolo jediné, ktoré malo počas pandémie zrušenú nemocnicu. Bola v nej zriadená covidová nemocnica a do dnešného dňa ešte nenabehla do štandardného režimu.

Napriek uvoľneniu opatrení začiatkom leta sa Galanta aj tento rok opäť rozhodla zrušiť mestské trhy. „Je to veľké podujatie, stovky stánkov a podujatí, tisíce až desaťtisíce návštevníkov. Povedali sme si, že to zrušíme, aby sme boli v poriadku ako mesto aj ako región. Dohodli sme sa, že sa budú konať menšie podujatia na nádvorí kaštieľa, takzvané kultúrne piatky, pre dvesto ľudí. Do toho prišiel riaditeľ kultúrneho strediska, že by predsa len urobil 2 až 3 koncerty, aby ľudia mohli ochutnať slobodu. Povedali sme okej, ale musia sa striktne dodržiavať všetky opatrenia – rúška, rozostupy, dezinfekcia, pod pódium sa dajú zábrany, aby tam nevznikali divácke kotly.“

Primátor sa bráni

Podľa slov primátora, ako sme už v článku spomenuli, sa v Galante už zrušili viaceré veľké podujatia. Predčasom sa nakoniec v meste uskutočnili väčšie udalosti. Primátor tvrdí, že už na prvom podujatí sa nedodržiavalo nič a napriek upozorneniam to bolo rovnako aj na koncerte Mira Jaroša, kde sa dopredu pod pódium natlačili mamičky s deťmi.

„Riaditeľovi kultúrneho strediska som napísal mail, v ktorom som trval na tom, aby sa dôsledne dodržiavali všetky požiadavky v zmysle zákona, vyhlášky a kultúrneho semafora. Ten hovorí, že ak nie je možné dodržiavť odstupy, rúška, je tam vysoké riziko, kričiaci ľuda, konzumácia jedl a nápojov, vtedy je potrebné vyžadovať od účastníkov pred vstupom testy a očkovanie. Je to v odporúčacej rovine. Nebol to môj pokyn,“ bráni sa Paška, ktorý bol ochotný dohodnúť sa.

„Oni si to zjednodušili a povedali – primátor zakázal. Nie je to pravda. Ja som iba trval na tom, aby sa dodržiavali opatrenia. So mnou sa nikto nespojil z manažmentu Mullera. Dalo sa to vyriešiť tak, že všetkým sa povie: Prosím vás, majte rúška. Prosím vás, rešpektujme to. Galanta je špecifické mesto, bola tu covidová nemocnica. Buďme ústretoví.“

Peniaze za vstupné

Zakúpené vstupenky v hotovosti môžete vrátiť v pracovné dni od 7.00 do 15.00 hod. na programovom oddelení MsKS – 1. poschodie, číslo dverí 55, vchod z boku budovy. Informácie uviedlo MsKS v Galante.

V prípade, ak ste si zakúpili vstupenky online, je možné požiadať o vrátenie vstupného do 20. 8. 2021 do 15.00 hod. na e-mailovej adrese ekonom@domkulturyga.sk.
MsKS Galanta prosí o zaslanie potvrdenia o nákupe vstupeniek spolu s oznámením čísla účtu, na ktorý má byť vstupné vrátené. Platba bude realizovaná 23. 8. 2021.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: hnonline.sk, dennikn.sk, cas.sk, magazin1.sk, hlavnydennik.sk, FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta
Zdieľať na Facebooku