22.10.2020, meniny má
23. septembra 2020

Do neďalekej Galanty prichádzajú Africké trhy. Ovocie a koreniny kúpite priamo z Afriky

Do neďalekej Galanty prichádzajú Africké trhy. Ovocie a koreniny kúpite priamo z Afriky
zdroj: vypadni.sk/virunga.cz
reklama

Prednedávnom sme pre vás pripravili článok o Afrických trhoch, ktoré sú unikátnym českým projektom. Vtedy sme písali, že najbližšie k nám budú tieto trhy v Piešťanoch. Dobrou správou je, že trhy za nami prídu ešte bližšie. Exotické ovocie a atmosféru si budeme môcť vychutnať v Galante, a to priamo v neogotickom kaštieli.

Unikátny projekt Virunga

Pre niekoho je Uganda len ďalšou z viac než 200 krajín na svete. Pre zakladateľov Virunga.cz ale nie. Pre nich je to domov, zázemie a životná láska. A to najlepšie zo srdca Afriky by chceli dopriať aj ostatným. Aby ľudia mali možnosť ochutnať to najčerstvejšie exotické ovocie, zeleninu, kakao, kávu či korenie a preniesli sa tak na chvíľku do afrického tropického raja.

Môžete sa spoľahnúť, že všetko je bez chemických postrekov, konzervantov alebo pridaných cukrov. Virunga.cz dbá na to, aby bolo ovocie tak akurát zrelé a chutilo presne ako v Afrike. Produkty preto nie sú na prvý pohľad dokonalé, ako tie zo supermarketov. O to viac sú ale autentické, voňavé a chuťovo neprekonateľné. Vlastnoručne ich pre vás zbierajú a za ich kvalitu môžu dať ruky do ohňa.

Tieto ovocia a koreniny si budete môcť nakúpiť v Neogotickom kaštieli v Galante už túto sobotu 26. septembra 2020 od 9.00 hod. 

Pomoc africkým rodinám

Z Afrických trhov si však neodnášate len skvelé lahôdky, ale aj dobrý pocit. Podporujete totiž maloobchodníkov a farmárov priamo z menej rozvinutých oblastí Ugandy. Produkty vykupujú za férové ceny a pomáhajú im tak k lepšiemu živobytiu a k ochrane miestnej prírody. 

Nič z toho by však Virunga.cz nemohli robiť bez zákazníkov. Hlavne kvôli nim môžu pestovatelia v Afrike poslať svoje deti do školy, dopriať svojim rodinám lepšiu zdravotnú starostlivosť a zaistiť si o kúsok lepší a ľahší život. 

Udalosť môžete sledovať na tomto odkaze.

Africký trh exotické ovoce ananas banány manga limetky jackfruit

zdroj: Virunga.cz

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: virunga.cz
Zdieľať na Facebooku