27.11.2022, meniny má
25. mája 2022

Do seredského Campingu prichádza Medial Banana a množstvo hudobných skupín v rámci benefičného koncertu Za konopných väzňov

Do seredského Campingu prichádza Medial Banana a množstvo hudobných skupín v rámci benefičného koncertu Za konopných väzňov
Zdroj: FB Medial Banana/ffud.punkgen.sk
reklama

V Seredi sa s príchodom leta začína zobúdzať aj kultúrny život, ktorí mnohým počas dlhých mesiacov pandémie náramne chýbal. Jedným z ďalších pripravovaných podujatí je benefičný koncert Za konopných väzňov.

Uskutoční sa 4. júna 2022 v Campingu pri Váhu, kde vám do dobrej nálady okrem iného zahrajú skvelé kapely, pričom zisk z koncertov bude rozdelený medzi konopných väzňov.

Snažia sa o finančnú a morálnu podporu

Cieľom podujatia je finančné podporiť ľudí, ktorým sú ukladané abnormálne tresty v rozpore s EÚ normatívmi pre drogové trestné činy a v rozpore s chartou ľudských práv.

„Rovnako je toto podujatie určené na morálnu podporu rodín konopných väzňov, ktoré sú stigmatizované skrz predsudky vládnuce v spoločnosti, skrz predsudky v zdravotnom i trestnom riadení štátu,“ doplnili organizátori.

reklama

V neposlednom rade sa týmto spôsobom snažia zvýšiť povedomie o zamedzenom prístupe pacientov k účinnej a cenovo dostupnej konopnej liečbe.

Zdroj: FB Freepepo

Príďte si vychutnať atmosféru plnú skvelej hudby

Môžete sa tešiť na lákavý program plný zvučných mien na slovenskej a českej hudobnej scéne, ako napríklad obľúbené reggae ikony Medial Banana a MessenJah.

Ďalej na interpretov Rida Radar, Haf a Beyuz, Zverina, Škrupo, Trolejboys, Noční jazdci, Rumaska, Cacib Dortmund, C4C či Abnorman. O zábavu a dobrú hudbu preto určite núdza nebude.

Moderátorom koncertu bude od 17.00 hod. známy komik a herec Jerry „Veľmajster“ Szabó, ktorého môžete poznať aj zo stand-up comedy show Temné kecy.

Zdroj: FB Medial Banana

Okrem zábavy získate aj nové vedomosti

Súčasťou programu budú aj zaujímavé rozhovory a prednášky, na ktorých sa dozviete informácie o súdoch, zákonoch, ľudských právach a drogovej problematike vo svete a na Slovensku.

O drogovej politike u nás a vo svete vám porozpráva Jakub Popík, ktorý je expertom na túto problematiku. Prevenciu, harm reduction a problematiku závislostí objasní Pavol Ščasný, ktorého môžu Seredčania poznať zo Združenia STORM.

Tomáš Zábrenszki z kancelárie tajomníka Centra právnej pomoci priblíži dekriminalizáciu a právo Slovenskej republiky. Program prednášok otvoria priekopníci konopnej liečby na Slovensku MediCann Slovakia. Pokračovať bude úspešný slovák v konopnom biznise René Horváth a uzavrie ich Alexander Račkovič zo združenia Free Pepo.

Zdroj: unsplash.com

Kúpou vstupného podporíte konopných väzňov

Cena vstupného je 17 eur v predpredaji. Lístok si môžete zakúpiž na tomto odkaze, kde nájdete aj postup na úhradu. Na mieste zaplatíte za lístok 23 eur. V prípade akýchkoľvek otázok stačí zavolať na telefónne číslo 0907 186 871.

Zisk z koncertu bude rozdelený medzi jedenástich slovenských konopných väzňov a jedného českého – Dušana Dvořáka, na ktorých majú organizátori kontakt a dlhodobo s nimi komunikujú. „Prejavom tejto podpory zreteľne dávame najavo národu i vláde, že týchto ľudí nepovažujeme za nebezpečných zločincov,“ dodali na záver.

Preto ak chcete podporiť túto myšlienku a zároveň zažiť jedno skvelé poobedie, určite si tento benefičný koncert nenechajte ujsť.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Za konopných väzňov
Zdieľať na Facebooku