07.07.2020, meniny má
17. januára 2020

Dobré veci sa dejú. Prinášame vám tri krátke pozitívne správy, o ktorých by ste mali vedieť

Dobré veci sa dejú. Prinášame vám tri krátke pozitívne správy, o ktorých by ste mali vedieť
Zdroj: kompostuj.me/ fici.sme.sk/ be3.sk
reklama

Ako sme už viackrát spomínali, okolo nás sa deje veľa dobra, len my ho popri tých negatívnych správach akosi menej vnímame. Preto nás vždy poteší, keď sa s vami môžeme podeliť o pozitívne veci.

O kompostovaní v Dolnej Strede

Včera 16. januára 2020 sa v Dolnej Strede uskutočnila zaujímavá environmentálna prednáška Kompostovanie v kompostéroch s lektorkou Ing. Monikou Medovičovou z neziskového občianskeho združenia Priatelia Zeme – SPZ. Účastníci prednášky sa mohli dozvedieť, čo je možné kompostovať, ako kompostovať efektívne, ako si môžu vyrobiť kvalitný kompost v domácich podmienkach a ako využiť kompost na záhrade. Každý, kto sa prednášky zúčastnil, si odniesol zdarma kompostér do svojej záhrady.

Téma kompostovania rezonovala aj v Seredi na letných sídliskových piknikoch. Seredčania sa o kompostovanie zaujímajú a je snáď len otázkou času, kedy sa podarí aj v Seredi vybudovať komunitné kompostovisko či zaobstarať domáce kompostéry pre domácnosti.

Na Vinohradoch sa budú hrať spoločenské hry

Už dnes 17. januára sa môžete vrátiť do detstva a odreagovať sa pri rôznych spoločenských hrách. OZ Lepšie Vinohrady v spolupráci s Obecným úradom Vinohrady nad Váhom pripravili pre malých aj veľkých Deň spoločenských hier. Prineste si svoje obľúbené spoločenské hry a príďte sa zahrať do miestneho osvetového strediska od 16.00 hod. do 19.00 hod. spolu s rodinou či priateľmi. Ďalšie aktivity občianskeho združenia Lepšie Vinohrady môžete sledovať na ich facebookovej stránke.

Zdroj: FB OZ Lepšie Vinohrady

Vyčistime si nábrežie Váhu

A do tretice vás pozývame na príjemnú zimnú prechádzku spojenú so zberom všetkého, čo nepatrí na nábrežie Váhu. Bistro Raketa organizuje v sobotu 18. januára 2020 od 10.00 hod. dobrovoľnícku akciu s názvom Chráňme, čo máme II. Viac informácií o akcii nájdete na tomto odkaze.

Prvú etapu čistenie nábrežia zorganizovali 11. januára a hoci účasť bola biedna, podarilo sa im vyčistiť úsek od skateparku popod Raketu až po veterinárnu ambulanciu. V druhej etape chcú pokračovať od „Larzeniek“ smerom k Rakete a v tretej od Rakety smerom k rodinným domom pred Campingom.

Je však smutné, že mnoho ľudí zavrhovalo v komentároch túto akciu s tvrdením, že je to zbytočné, lebo za pár dní to bude vyzerať znova rovnako. Niektorí sa vyjadrili aj tak, že by po druhých neupratovali. Pravda je však taká, že každý musí začať od seba. A keď sa pre papier na zemi zohne rodič a hodí ho do koša, jeho dieťa to po ňom zopakuje.

Zdroj: FB Bistro Raketa/Martin Báby

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dolnastreda.sk, priateliazeme.sk, FB OZ Lepšie Vinohrady, FB Bistro Raketa
Zdieľať na Facebooku