19.01.2021, meniny má
23. decembra 2020

Dobrí ľudia v Seredi pomohli deťom v detskom domove vďaka vianočnej kampani Panta Rhei

Dobrí ľudia v Seredi pomohli deťom v detskom domove vďaka vianočnej kampani Panta Rhei
Zdroj: dedsered.sk/ Seredsity.sk
reklama

Každý jeden malý človiečik na svete si zaslúži pekné Vianoce. Kníhkupectvá Panta Rhei sa rozhodli tento rok podporiť detské domovy a pomôcť najlepšie, ako vedia – knihami. Darovali ich celé tisíce a postavili tak desiatky knižných kútikov po celom Slovensku.

Vianočná kampaň Panta Rhei

Panta Rhei v tohtoročnom predvianočnom období dalo možnosť zákazníkom spolupodieľať sa na pomoci pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Panta Rhei dlhodobo podporuje Centrá pre deti a rodiny (CDR = detské domovy) v projekte Knižné kútiky pre deti z CDR, vďaka ktorému prináša čitateľsky podnetné prostredie tam, kde podmienky na to nie sú prirodzene vytvorené.

„Už tri roky aktívne pomáhame Centrám pre deti a rodiny. Zriadili sme už desiatky knižných kútikov, ktoré sú dielom našich zamestnancov v rámci firemného dobrovoľníctva. Najkrajšie je vidieť prekvapenie a úprimnú radosť v očiach detí, keď im ukážeme, ako sa veľakrát nezaujímavá miestnosť či kútik zmení na čarovný svet plný kníh. Súčasťou odovzdania knižného kútika je aj spoločné čítanie. Odchádza sa nám vždy ťažko, no ostávame naďalej v kontakte, pretože kníh a spoločného čítania s deťmi nie je nikdy dosť. Už teraz ďakujem všetkým našim zákazníkom, ktorí sa k nám pridajú, a všetkým zamestnancom Panta Rhei, vďaka ktorým má tento projekt dušu a šíri sa ďalej po celom Slovensku,“ hovorí Jana Sýkorová, riaditeľka Panta Rhei neziskovej organizácie.

Pomôcť mohol každý

Pomôcť môže každý, kto kúpi drobnú vianočnú ozdobu – zvonček v našich kníhkupectvách alebo na eshope www.pantarhei.sk od polovice novembra až do Štedrého dňa. Výťažok zo zakúpených vianočných ozdôb bude použitý na nákup kníh pre deti z CDR. Túto krásnu myšlienku pomáhajú podporiť aj známe osobnosti, ako Juraj Bača, Bibiana Ondrejková, Miro Jaroš, Milan Bez Mapy a mnohí ďalší, za čo som im nesmierne vďačný, “ vysvetlil Lukáš Bonk, marketingový riaditeľ Panta Rhei.  

Centrum pre deti a rodiny Sereď

Do výzvy sa zapojilo vyše 40 centier, čo je viac než dve tretiny z ich celkového počtu na Slovensku. Každé kníhkupectvo má pridelené centrum, pre ktoré sa zbierka realizuje. Aj detičky v Centre pre deti a rodiny v Seredi boli obdarené krásnymi knižkami vďaka dobrým ľudom, ktorí kúpili deťom knihy v seredskom kníhkupectve Panta Rhei.

Zdroj: FB stránka Centrum pre deti a rodiny Sereď

Zdroj: FB stránka Centrum pre deti a rodiny Sereď

  Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: FB Centrum pre deti a rodiny Sereď, dedsered.sk
Zdieľať na Facebooku