02.10.2023, meniny má
28. novembra 2018

Dolnostredčania sa pred Vianocami spájajú a chcú pomôcť rodine, ktorá to naozaj potrebuje

reklama

Charitatívna akcia Vianoce sú dar spája všetkých dobrých ľudí, ktorí sa rozhodli pomôcť mladej tunajšej rodine v núdzi, ktorú postihol neľahký osud. Blíži sa obdobie Vianoc a my pevne veríme, že na dobročinné predstavenie príde čo najviac ľudí s dobrým srdcom.

Komu je pomoc určená?

Matka dvoch školopovinných detí je dlhodobo onkologicky chorá. Vysoké výdavky za liečbu rakoviny túto rodinu stavajú do ťažkej sociálnej situácie, kedy je potrebná každá pomoc, doslova každé jedno euro.

Prispieť môžete aj vy už túto sobotu. Na podujatí Vianoce sú dar v Dolnej Strede môžete pomôcť dobrovoľným príspevkom. Všetky príspevky budú tvoriť finančnú pomoc, ktorá bude venovaná rodine Pastorkovej, ktorá je v núdzi.

Zdroj: Pexels.com

reklama

Okrem pomoci zažijete aj krásne podujatie pre deti

Táto akcia je určená predovšetkým pre našich najmenších. Spolu s nimi môžete vidieť divadelné predstavenie z dielne Divadla na hojdačke alebo vianočný program žiakov Základnej školy Jána Majku z Dolnej Stredy.

Ďalej budú pre vás prichystané tvorivé dielne, kde si vyskúšate zdobenie medovníkov, výrobu vtáčích kŕmidiel alebo vianočných aranžmánov a vencov. Pomoc rodine budete môcť aj tak, že si niečo kúpite. Domov si môžete okrem dobrého pocitu odniesť napríklad med, vianočné oblátky, adventný venček alebo niečo z výrobkov detí základnej školy.

Kedy a kde sa bude akcia konať?

Táto milá akcia sa bude konať v sobotu 1. 12. 2018 o 14:00 hod. v Športovo-komunitnom centre v Dolnej Strede. Organizátori sa budú tešiť na každého z vás, a taktiež ďakujú partnerom, bez ktorých by sa toto ušľachtilé podujatie nemohlo konať.

Ešte by sme chceli apelovať na to, že nie je dôležité kto koľko prispeje. Aj jedno euro môže pre niekoho znamenať obrovskú pomoc. Preto sa počas tohto krásneho obdobia spojme a pomôžme niekomu, kto si to zaslúži.

Na záver vás čaká krásne prekvapenie v podobe rozsvietenia vianočného stromčeka.

Páčil sa vám článok?Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku