20.06.2024, meniny má
4. februára 2024

Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa už dostáva nové obrysy. Dokončenie stavebných prác je naplánované na koniec roka

Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa už dostáva nové obrysy. Dokončenie stavebných prác je naplánované na koniec roka
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj
reklama

Trnavský samosprávny kraj aj v tomto roku pokračuje v modernizácii a rozširovaní kapacít zariadení sociálnych služieb na území svojho kraja.

Jedným z nich je Domov sociálnych služieb (DSS) pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec, kde TTSK začal počas minulého leta s výstavbou nového objektu ako aj obnovou existujúcich budov.

Domov sociálnych služieb ponúkne aj chránené bývanie

Plánovaná doba výstavby v celkovej hodnote viac ako 2,7 milióna eur je 18 mesiacov pričom stavebné práce by mali byť hotové do konca tohto roka.

Nová dvojpodlažná budova bude nadväzovať na jestvujúce zariadenie. Na prízemí sa bude nachádzať kuchyňa, jedáleň a na poschodí päť samostatných buniek s kapacitou pre dvadsať klientov zariadenia. V rámci starostlivosti o klientov bude súčasťou budovy aj terapeutická miestnosť, ošetrovňa či ambulancia.

reklama

Zdroj: TTSK

Vďaka rekonštrukcii existujúcej administratívnej budovy vznikne chránené bývanie, ktoré bude mať maximálnu kapacitu šesť klientov. Ako súčasť izieb je tiež navrhnutá kuchynka aj hygienické jadro, v budove je tiež vybudujú samostatnú prevádzku práčovne.

„Aktuálne prebieha realizácia rozvodov inžinierskych sietí, následne, keď to poveternostné podmienky dovolia, bude položená strešná krytina. Osadené boli exteriérové okná a dvere a na jednej z budov bola dokončená konštrukcia krovu. Stavebné práce by mali byť hotové koncom tohto roka,“ uviedol TTSK.

Zdroj: TTSK

Zdroj: TTSK

sociálnych

Zdroj: TTSK

Zdroje: TTSK, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku