23.01.2022, meniny má
23. októbra 2021

Doprajte si netradičný zážitok počas sviatkov. Vyskúšajte nevšedný splav na Dunajských ramenách

Doprajte si netradičný zážitok počas sviatkov. Vyskúšajte nevšedný splav na Dunajských ramenách
Zdroj: eurorafting.sk/ IG: hanna.traveling
reklama

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj pripravila podujatie pre všetkých, ktorí sa neboja vyplávať za hranice vlastnej predstavivosti a vyskúšať netradičný splav na hladine chladnej jesennej vody. Doprajte si počas sviatkov nevšedný zážitok.

Dunajský svetlonos

Dunajský svetlonos je zážitok pre vodákov, ale aj pre tých, ktorí vyhľadávajú netradičné trávenie spoločného času s rodinou. S lampášmi v ruke môžete vyraziť za nevšedným zážitkom v jesennej atmosfére.

Dušičkový splav sa uskutoční v nádhernom prírodnom prostredí na rozvetvených Dunajských ramenách v sobotu 30. októbra 2021. Uskutoční sa na mieste, kde sa zvyčajne v tomto termíne rieky nesplavujú.

Zavítajte na miesto, kde sa zastavil čas. Zvezte sa na kanoe do krásneho ramena, ktoré bolo kedysi prepojené so starým Dunajom. Spomaľte, započúvajte sa do tichej prírody rozvetvených Dunajských ramien a objavte ich unikátnosť.

reklama

Na vode môžete spozorovať volavky popolavé, striebrité a purpurové, kormorána či stopy po bobroch. O tunajšom vodnom živote vám počas splavu porozprávajú lokálni, vodácki sprievodcovia. Treba sa teplo obliecť.

 „Splav Dunajský svetlonos je netradičné podujatie termínom a aj miestom, keďže
bežne sa v období jesene splavy po dunajských ramenách už neorganizujú. Pridanou hodnotou
je, že skryté zákutia predstavia sprievodcovia. Dušičkový dátum dáva možnosť spomaliť a dopriať si výnimočný, aktívne strávený voľný čas,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Netradičný zážitok

Dĺžka trasy je 7 km. Cesta je unikátna a vedie spleťou ramien, naspäť sa ide inou trasou a naplánovaná je aj krátka prestávka. Kanoe je určené pre osem osôb, člny sa spoja do spoločného katamaránu, ktorý je bezpečný a neprevrhnuteľný.

Stretnutie bude pri futbalovom ihrisku vo Vojke nad Dunajom, na brehu Dunajských ramien o 10.00 hod. Následne sa určia posádky 8-miestnych katamaránov, rozdajú sa pádla a povinné plávacie vesty a prebehne inštruktáž, resp. rýchlokurz pádlovania pre začiatočníkov. Predpokladaný koniec splavu je o 13.00 hod. Pre návštevníkov je po splave pripravený horúci nápoj.

„Lokálni vodácki sprievodcovia porozprávajú zaujímavé aj náučné
informácie o tunajšom vodnom živote. Ak budete mať šťastie, tak môžete na vode spozorovať volavky popolavé, striebristé a purpurové, kormorána či stopy po bobroch. Splav sa začína vo
Vojke nad Dunajom v katamaránoch s teplými dekami a trvá približne tri hodiny s jednou
krátkou prestávkou. Po vystúpení z lodí je pre všetkých pripravený teplý nápoj na zahriatie,“
uviedol predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj a trnavský vicežupan Pavol Kalman.

ZDROJ: FB Trnavský kraj zážitkov

Cena lístka

  • základný 10 eur,
  • zľavnený 8 eur (dieťa od 6 do 15 rokov, senior nad 65 rokov, ZŤP),
  • dieťa do 6 rokov zdarma.

Lístky si môžete kúpiť na stránke Trnavského kraja zážitkov alebo môžete o dva lístky aj súťažiť na ich FB stránke. Cena lístka zahŕňa:

  • vodácku výstroj (turistické kanoe, pádlo, certifikované plávacie vesty),
  • detské pádla pre malé deti,
  • sudy pre uchovanie vašich osobných vecí,
  • skúsených sprievodcov,
  • „rýchlokurz“ pádlovania pre začiatočníkov,
  • deku a lampáš v kanoe,
  • teplý nápoj po splave.

ZDROJ: FB Trnavský kraj zážitkov

Splav je jednou z mnohých príležitostí, pre ktoré sa oplatí zavítať k tichým vodám Žitného ostrova. Okrem splavu môžete navštíviť aj rôzne pamiatky nachádzajúce sa v tomto regióne.

„Okrem vynikajúcej gastronómie náš región ponúka množstvo krásnych miest, ktoré sa oplatí
objaviť. Všetkým odporúčam navštíviť vodný mlyn v Dunajskom Klátove, vodné dielo v Gabčíkove, do konca októbra aj Malkia Park, pútnické miesto a kostol v Báči či wellness v Amade Château,“ povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Žitný ostrov Ingrid Koller.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: krajzazitkov.sk, Mgr. Katarína Čučková
Zdieľať na Facebooku