24.04.2024, meniny má
7. novembra 2018

Dorastenci Ice Players Sereď rozbili svojich súperov. Muži bohužiaľ doma opäť bez bodu

V sobotu 27. októbra bola na programe v hale na Obchodnej akadémii poriadna florbalová nádielka. Najskôr sa doobeda predstavili naši najmenší U13, ktorí si v prvom zápase vybojovali remízu 4:4 proti Dubnici nad Váhom, v ďalšom zápase však podľahli súperovi z Partizánskeho v pomere 6:14.

Program ďalej pokračoval zápasom 1. ligy mužov, kde sa predstavila Trnava proti Partizánskemu a po napínavom súboji tak boli hráči z tímu FBC 11 Trnava úspešnejší a dokázali zdolať FBK Harvard Partizánske 8:5.

ICE Players Sereď  :  ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom   7:13 (2:3; 1:3; 4:7)

Už od úvodného hvizdu sa hráči Serede nekoncentrovali na taktické pokyny trénera a púšťali súpera do nebezpečných situácií. Hostia otvorili skóre v 6. minúte prvého dejstva a postupne sa dokázali presadiť ešte dvakrát. Naše mužstvo ale nesklonilo hlavy a začalo hrať rýchlejšiu hru, čo vyústilo do gólu Haberajtera. Neskôr sa po nedôraze pred bránou presadil Krivosudský S., ktorý tak upravil výsledok pred koncom prvej tretiny na 2:3.

V druhom dejstve sa hráči snažili zatvoriť súpera na jeho polovici a vstreliť vyrovnávajúci gól, čo sa im aj podarilo v 10. minúte kedy Jakubek napálil loptičku do spojnice bránky a Polák ju už len upratal za chrbát gólmana Dubnice. Potom však domáci prílišnou snahou strhnúť vedenie na svojou darovali súperovi často krát loptu súperovi, ktorý z rýchlych brejkov trestal, z čoho pramenili ďalšie 3 góly v sieti Serede. Stav po druhej tretine tak 3:6 v prospech Dubnice.

V treťom dejstve Sereď zbytočne chybami v rozohrávke a nedôsledným návratom púšťala súpera do nebezpečných prečíslení a brejkových situácií, kedy súper dokázal vždy pri dotiahnutí sa na rozdiel jedného gólu odskočiť zasa o tri ďalšie. Zápas sa skončil v pomere 7:13 pre Dubnicu a hráčov tímu ICE Players tak môže mrzieť počet inkasovaných gólov a prehra v inak dobre rozbehnutom zápase.

Góly Sereď: Slavomír Haberajter, Samuel Krivosudský (Radomír Stanko), Juraj Polák (Patrik Jakubek), Samuel Krivosudský (Emil Šatan), Timotej Vašulka, Emil Šatan (Jakub Fačkovec), Samuel Krivosudský

ICE Players Sereď  :  FBK Púchov   5:6 (1:2; 2:2; 2:2)

V nedeľu 28. Októbra čakal Sereď súper z Púchova ktorý zatiaľ prehral iba raz a nachádza sa na druhom mieste tabuľky. Sereď v tomto stretnutí stavila v prvom rade na obrannú činnosť, kazenie rozohrávky súpera, blokovanie striel a rýchly prechod do brejkových situácií, čo sa im veľmi darilo, keď v 1. minúte stretnutia po chybe v rozohrávke súpera peknou strelou k tyčke otváral skóre Stanko. Hostia však dokázali odpovedať dvoma zásahmi kedy dôsledným clonením pred bránkou a strelami zo stredných vzdialeností prekonali brankára Bilčíka. Stav stretnutia tak po prvej tretine 1:2.

V druhom dejstve sa podarilo hosťom doskočiť v 8. minúte na rozidel dvoch gólov. Sereď však dokázala odpovedať rýchlym rozohratím štandardnej situácie, kedy sa presadil Bulejko. Hral sa pekný florbal a oba tímy nechceli pustiť súpera do vyložených gólových situácií. Hosťom sa podarilo v 15. minúte opäť skórovať, no domáci na to odpovedali gólom Poláka 12 sekúnd pred koncom druhej tretiny.

V treťom dejstve hostia skórovali minútu po úvodnom buly a tak sa im znovu podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Sereď sa však nevzdávala a súpera častokrát zatvárala v jeho obrannej polovici a poriadne mu podkurovala. V 6. minúte pekne zavesenou strelou znižoval na rozdiel jedného gólu kapitán Jakubek. Púchov chcel svoje víťazstvo poistiť ďalším gólom, čo sa im aj podarilo v čase 18:42.

Hostia potom zbytočným faulom darovali Seredi presilovú hru za blokovanie florbalky a následne bol vylúčený opäť hráč hostí za nedovolené vrážanie, kedy poskytli hráči Púchovu hru v početnej prevahe až o dvoch hráčov. Po peknej kombinácii znížil na 5:6 Vašulka 16 sekúnd pred koncom. Sereď ešte chcela uchmatnúť súperovi aspoň cenný bod, čo sa jej už do záverečného hvizdu nepodarilo.

Góly Sereď: Radomír Stanko, Martin Bulejko (Radomír Stanko), Juraj Polák (Peter Janda), Patrik Jakubek (Jakub Fačkovec), Timotej Vašulka (Patrik Jakubek)

Najbližšie sa ICE Players Sereď predstaví:

• liga muži: 1.11.2018 18:00 FbO Žochár Topoľčany : ICE Players Sereď (Topoľčany)
  • Dorastenci: 3.11.2018 12:00 ICE Players Sereď : Dragons Hlohovec (Partizánske)
  • Dorastenci: 3.11.2018 15:00 FBK Harvard Partizánske : ICE Players Sereď (Partizánske)

Dorastenci ICE Players Sereď dokázali s prehľadom zdolať oboch svojich súperov

V sobotu 3.11.2018 vycestovali hráči Serede pod vedením trénera Baláka do Partizánskeho kde ich najskôr čakal súper Dragons z Hlohovca a neskôr domáci Harvard Partizánske.

ICE Players Sereď  :  Dragons Hlohovec   16:2 (3:1; 4:1; 9:0)

V úvode prvej tretiny nastúpila Sereď koncentrovane do zápasu, presnou rozohrávkou a okamžitým dostupovaním súpera po strate loptičky prakticky nepustili Hlohovec do vyložených šancí. Skóre zápasu otvoril Tóth v 7. minúte stretnutia. Potom sa v 16. minúte opäť presadil Tóth a zvyšoval tak náskok Serede na 2:0. Hlohovec však dokázal odpovedať gólom kedy sa po nedôraznom bránení dostal k strele Kollár a znižoval tak na 2:1. Sereď však tento gól nijako nezaskočil a do konca prvej tretiny prekonal brankára hostí ešte Ondruška. Stav stretnutia po prvej tretine tak 3:1.

Do druhého dejstva zápasu vstupovali hráči Serede v oslabení, keďže ešte na konci prvej tretiny bol vylúčený za sekanie Polák. Presilovku súpera sa podarilo Seredi ubrániť a pokračovať tak opäť vo svojej hre, čo viedlo k dvom ďalším presným zásahom Tótha a Matušicu do siete súpera.

Hlohovcu sa však podarilo znížiť na 5:2 po strele, ktorú brankár Serede Vašák nemal šancu vidieť. V 10. minúte bol za vrážanie chrbtom vylúčený na 2 minúty Mlynárik, no Sereď si opäť dokázala poradiť s presilovou hrou súpera. Do konca druhej tretiny Sereď ešte navýšila svoje vedenie o 2 presné zásahy Tótha a Kováča. Stav stretnutia po dvoch tretinách 7:2.

Do tretieho dejstva vstúpili hráči Serede bleskovo, keď sa už po 25 sekundách hry presadil kapitán Matušica. Za tohto stavu sa duel zo strany súpera už iba dohrával aj vzhľadom na počet ich hráčov a tak im Sereď nasypala v tretej tretine deväť kúskov a dopriala si tak väčšiu pohodu do ďalšieho stretnutia.

Góly Sereď: Daniel Tóth (Pavol Polák), Daniel Tóth, Matúš Ondruška (Daniel Krivošek), Daniel Tóth (Simon Čačaný), Lukáš Matušica (Simon Čačaný), Daniel Tóth (Andrej Mikuš), Tomáš Kováč (Daniel Tóth), Lukáš Matušica (Šimon Marcinkech), Pavol Polák (Tomáš Kováč), Šimon Marcinkech, Noe Bokora (Lukáš Matušica), Matúš Ondruška (Pavol Polák), Tomáš Sysel, Daniel Krivošek (Tomáš Kováč), Tomáš Sysel (Šimon Marcinkech), Pavol Polák (Šimon Marcinkech)

FBK Harvard Partizánske  :  ICE Players Sereď   1:8 (0:4; 1:1; 0:3)

V úvode prvej tretiny mali hráči Serede hneď možnosť zahrať si v početnej prevahe, kedy bol súper vylúčený za vrážanie chrbtom na 2 minúty. Sereď dokázala presilovú hru využiť a otvoriť tak skóre stretnutia zásluhou Kováča. Hráči takticky plnili pokyny trénera a boli pozorní v obrane, keďže súper neustále nahadzoval vysoké lopty do obrany Serede. Hráči si vypracovávali šance a postupne ich premieňali zásluhou Kováča, Marcinkecha a Matišicu. Stav po prvom dejstve 0:4.

V druhej tretine sa po nedôraznom bránení dostali domáci hneď v úvode k strele, ktorá prešla za chrbát gólmana Vašáka a tak sa im podarilo znížiť na 1:4. Tréner Balák trochu prehádzal zostavu, čo neprinieslo až takú gólovú nádielku ako v prvej tretine. Mnohí si vyskúšali posty, na ktorých obvykle nehrávajú, preto často krát vznikal na ihrisku aj zmätok. Tesne pred sirénou konca druhej tretiny sa ešte presadil Tóth po prihrávke Kováča.

V treťom dejstve sa Sereď vrátila opäť k osvedčenej zostave a postom, na ktorých boli hráči zvyknutí hrať. Navyše im súper necelú minútu od začiatku tretinu daroval presilovú hru za nedovolené vrážanie. Sereď početnú prevahu pretavila v gól do siete domácich po peknej kombinácii a strele Matušicu. Ďalej súper už nevyvíjal aktivitu na zvrátenie nepriaznivého stavu, ale skôr sa sústreďoval na faulovanie hráčov Serede, čo videlo k mnohým vylúčeniam. V 14. minúte sa presadil Bokora a v následnej presilovej hre to bol opäť Bokora, kto rozvlnil sieť za chrbtom domáceho brankára a upravil tak na konečných 8:1.

Góly Sereď: Tomáš Kováč (Simon Čačaný), Tomáš Kováč (Simon Čačaný), Šimon Marcinkech (Andrej Mlynárik), Lukáš Matušica (Andrej Mlynárik), Daniel Tóth (Tomáš Kováč), Lukáš Matušica (Daniel Tóth), Noe Bokora (Tomáš Kováč), Noe Bokora (Daniel Krivošek)