23.09.2020, meniny má
reklama
8. júla 2020

Dovolenku už nemusíte tráviť iba na Slovensku. Letecká spoločnosť Ryanair spustila pravidelné lety do dovolenkových destinácií

Dovolenku už nemusíte tráviť iba na Slovensku. Letecká spoločnosť Ryanair spustila pravidelné lety do dovolenkových destinácií
Zdroj: pixabay.com
reklama

Letecká spoločnosť Ryanair už začiatkom júla spustila lety z bratislavského letiska M. R. Štefánika, a to po štyroch mesiacoch odstávky kvôli koronavírusu. Napriek tomu, že sa už v polovici júla očakáva spustenie letnej charterovej dovolenkovej sezóny, Ryanair toto leto zredukoval počet letov v celej Európe približne na 40 %. Nový letový poriadok aktuálne zahŕňa 8 pravidelných liniek.

Do Turecka či Egypta sa ešte nedostaneme

Minulý rok bolo v ponuke 26 pravidelných liniek Ryanairu, avšak tento rok ich bude iba 12, pričom 4 z nich sú do Veľkej Británie, kde stále platí zákaz letov. Už tento týždeň by sa mali uskutočniť prvé lety do Grécka, Írska, Španielska a Talianska.

Od 16. júla 2020 pribudnú lety na Zakyntos, Heraklion na Kréte, Rodos v Grécku a Burgas v Bulharsku. Ryanair ďalej plánuje aj lety do Antalye v Turecku a Hurghady v Egypte, avšak tieto budú závisieť od toho, či Slovensko otvorí hranice s Tureckom a Egyptom.

Hygienické opatrenia v lietadle

Na letisku aj na palube lietadla bude povinné prekrytie horných dýchacích ciest rúškom alebo šatkou, čo však neplatí pre deti do troch rokov. Povinná bude tiež dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy letiska, dodržiavanie sociálnych rozostupov aspoň dva metre pri checkine a bezpečnostnej kontrole. Po prílete do destinácie bude pasažierom meraná teplota a aj zamestnanci letiska budú nosiť ochranné prvky.

Okrem toho by sa mali lietadlá každý deň dezinfikovať a aj vzduch by sa mal čistiť filtračným systémom. Pri nástupe do lietadla či čakaní na toaletu by sa nemali tvoriť rady, ale malo by sa prichádzať postupne. V lietadlách sa servírujú iba balené jedlá a nápoje a platiť môžete bezkontaktne.

zdroj: pixabay.com

Pribudnú ďalšie lety do Grécka

Od utorka 7. júla 2020 pribudnú aj ďalšie lety do Grécka, konkrétne do mesta Solún a na ostrov Korfu. Do oboch destinácií sa z Bratislavy dostanete dvakrát týždenne. Do Solúna v pondelky a piatky, na Korfu v utorky a soboty. Už tento týždeň by mali byť spustené prvé lety do španielskych dovolenkových letovísk Malaga a Malorka.

Bez potreby negatívnych testov a zotrvania v domácej izolácii môžete do Bratislavy priletieť z Pafosu na Cypre, zo Solúna a Korfu v Grécku, z Dublinu a z Alghera na Sardínii. Zakázané zostávajú lety do Veľkej Británie, Ruska, Ukrajiny, Dubaja, Skopje, Egypta, Tuniska či Maroka. Do ďalších dovolenkových destinácií ako Rodos, Zakyntos a Krétu sa budete môcť pozrieť už od polovice júla.

Zvažujú Seredčania dovolenku v zahraničí napriek tomu, že opäť pribúdajú pacienti nakazení koronavírusom? Budeme radi, ak nám do komentárov dáte vedieť váš názor a či sa aj vy chystáte na dovolenku do zahraničia. Myslíme si, že aj na Slovensku je veľa pekných miest, ktoré sa oplatí spoznávať, no zároveň v lete asi nie je nič lepšie, ako sa kúpať pri mori v Grécku či Bulharsku.

zdroj: pixabay.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku