17.05.2021, meniny má
30. apríla 2021

Dovolenky v zahraničí by už čoskoro mohli byť realitou. Aký je presný dátum?

Dovolenky v zahraničí by už čoskoro mohli byť realitou. Aký je presný dátum?
Zdroj: unsplash.com
reklama

Podľa tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martina Klusa by v prípade zlepšenia pandemickej situácie mohla byť od 15. mája 2021 povolená zahraničná rekreácia. Zatiaľ však platí pôvodný termín, a to 28. máj.

Prehodnotenie opatrení bude predmetom schôdze konzília odborníkov 6. mája. Dohodli sa tak na utorkovom mimoriadnom rokovaní. „Realita je taká, že zatiaľ platí termín 28. máj, ale s dobrým vývojom pandemickej situácie sa môže o dva týždne skôr zrušiť nielen núdzový stav, ale aj zákaz cestovania,“ doplnil Klus.

Bude zavedený cestovný semafor?

Podľa štátneho tajomníka sa konzílium zhodlo na tom, že by sme sa mohli vrátiť k režimu, ktorý rozlišoval červené (tzv. rizikové krajiny), žlté (menej rizikové krajiny, z ktorých by napríklad bol potrebný návrat s testom) a zelené krajiny (relatívne bezpečné). Cestovný semafor by sa odvíjal aj od množstva zaočkovaných ľudí.

Budeme tiež spolupracovať s našimi zastupiteľskými úradmi vo svete, ktoré nám práve v prvej polovici mája dodajú všetky aktuálne informácie o opatreniach, ktoré tieto krajiny zavádzajú. Aby sme si mohli byť istí, že sa nám z tých turistických destinácií nevrátia rôzne varianty vírusov. Mohli by byť veľmi nebezpečné pre zaočkovaných ľudí na Slovensku.

Na rozdiel od individuálnej turistiky by sme totiž vďaka CK a hromadným odletom zo slovenských letísk mali lepší prehľad o cestujúcich aj navrátilcoch. „Nezabúdajme tiež na to, že je to aj otázka prežitia cestovných agentúr a kancelárií a živobytia všetkých, ktorí v tejto oblasti pracujú. A tiež na to, že zámerom vlády je v nových –lepších časoch využiť spoluprácu s cestovnými kanceláriami najmä na prilákanie turistov na Slovensko,“ uzavrel.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: startitup.sk, refresher.sk
Zdieľať na Facebooku