18.04.2024, meniny má
5. októbra 2018

Druhé kolo sezóny našim florbalistom nevyšlo. Body zachraňovali dorastenci

Počas minulého víkendu odohrali svoje zápasy v rámci druhého kola florbalisti Serede. Bohužiaľ tento krát im zápasy moc nevyšli, ale jedno víťazstvo brali aspoň mladí dorastenci. Zápasy sa hrali 29.9. a 30.9. pred domácim publikom v našom meste.

ICE Players Sereď : Eastern Wings Michalovce  8:11  (1:1; 2:3; 5:7)

Od úvodného hvizdu sa oba tímy snažili vstreliť prvý gól a preklopiť tak pohodu na hokejky vo svoj prospech. Prvý gól sa podarilo streliť Michalovciam až v 15. minúte po nedôraze pred bránkou Serede. Ani nie dve minúty na to sa Seredčanom podarilo vyrovnať po peknej strele z uhla kapitánovi Patrikovi Jakubekovi. Do šatní sa tak po prvej tretine odchádzalo za stavu 1:1.

V druhej tretine sa hráči Serede snažili zvýšiť tlak na súpera vysokým napádaním, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly do bránky súpera, avšak tento štýl hry častokrát dovolil súperovi vyrážať do nebezpečných brejkov, častokrát 3 na 1, čo malo za následok aj inkasovanie troch gólov. Stav stretnutia po dvoch tretinách bol 3:4 pre Michalovce.

tretej tretine bolo jasné, že Sereď bude musieť zabrať, dorovnať skóre a streliť ďalšie góly. Osudnými sa však stali 2 minúty hry, kde naši hráči inkasovali štyri zbytočné góly. Síce sa v tretej tretine našim chlapcom podarilo prekonať brankára hostí až 5 krát, súperovi sa stále darilo udržiavať troj až štvor gólové vedenie a tento rozdiel sa už len veľmi ťažko doťahoval. Sereď podľahla Michalovciam v pomere 8:11.

Góly Sereď: Patrik Jakubek, Marek Matušica, Peter Janda, Radomír Stanko, Patrik Jakubek, Jozef Berčík, Peter Janda, Miroslav Ujlacký

ICE Players Sereď : Žltý Sneh Košice 3:8  (0:1; 1:4; 2:3)

V nedeľu 30.9.2018 si hráči Serede zmerali sily s ďalším súperom z východu Slovenska, tentokrát to bol tím Žltý Sneh Košice.

Hneď od úvodu sa Košice snažili držať loptičku na svojich hokejkách a zatlačiť hráčov Serede na ich vlastnej polovici. Sereď však pozorne bránila a nedovolila súperovi si vypracovať šance na ohrozenie bránky. Skóre zápasu sa podarilo otvoriť Košičanom až v 12. minúte. Sereď niekoľkokrát pohrozila nebezpečnými brejkami, avšak žiaden z nich neskončil v sieti brankára hostí. Po prvej tretine tak bol stav stretnutia 0:1 v prospech Košíc.

Na začiatku druhej tretiny sa hostia po nedôraze v obrane dokázali presadiť už druhý krát, a tak navýšiť svoje vedenie. V 9. minúte stretnutia Sereď inkasovala tretí krát. Po peknej brejkovej situácii sa v 11. minúte presadil hráč Serede Radomír Stanko, keď nechytateľne zavesil do hornej časti bránky súpera a znížil tak na 1:3. Následne prišli zbytočné vylúčenia, kedy naši hráči súperovi darovali dvakrát presilovú hru, z ktorej dokázali raz skórovať. Do konca druhej tretiny sa Košičanom podarilo ešte raz prekonať brankára domácich, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 1:5 pre Košice.

V tretej tretine sa Sereď snažila znížiť gólové vedenie súpera. Šanca sa naskytla v 4. minúte kedy bol vylúčený hráč hosti za blokovanie hokejky. Potom však prišlo totálne zlyhanie hráčov, kedy vo vlastnej presilovej hre inkasovali v priebehu 20 sekúnd 2 góly a hostia tak vyhrávali v pomere 1:7. Seredi sa následne podarilo znížiť na 2:7 zásluhou Vašulku, ktorý strelil svoj prvý gól v 1.lige. Hostia na zníženie bleskovo odpovedali gólom a ďalej si držali svoj náskok. V závere tretiny si Sereď ešte zahrala presilovú hru, kedy bol súper vylúčený na 2 minúty za sekanie, tento krát sa nám podarilo neinkasovať, ale využiť presilovku kedy sa druhý krát v stretnutí presadil Vašulka a upravil tak konečný výsledok na 3:8 pre Košice.

Bezpodmienečne za zmienku stojí kvalitný výkon nášho ďalšieho gólmana Gregora Bilčíka, ktorý posilnil náš tím prestupom z Trnavy a podržal tím v ťažkých skrumážach pred bránou a predviedol niekoľko famóznych zákrokov.

Góly Sereď: Radomír Stanko, Timotej Vašulka, Timotej Vašulka

Najbližšie zápasy mužov:

13.10.2018 16:00 FBC 11 Trnava : ICE Players Sereď (Mestská športová hala, Trnava)

14.10.2018 10:45 FBC Skalica : ICE Players Sereď (Šport centrum Želva, Dubňany CZ)

Dorast

ICE Players Sereď  :  FBC Páv Piešťany   3:4  (3:1; 0:1; 0:2)

Góly Sereď: Tomáš Sysel (Matúš Ondruška), Lukáš Matušica (Pavol Polák), Matúš Ondruška

ICE Players Sereď  :  Florbalový klub AS Trenčín   6:4  (1:3; 0:0; 5:1)

Góly Sereď: Matúš Ondruška (Noe Bokora), Andrej Mlynárik, Lukáš Matušica (Matúš Ondruška), Lukáš Matušica, Simon Čačaný (Tomáš Sysel), Matúš Ondruška (Patrik Cagáň)

Najbližšie zápasy odohrajú dorastenci ICE Players Sereď:

20.10.2018 12:30 ICE Players Sereď : 1.FBC Florbal Trenčín (Hala: MŠH Dubnica nad Váhom)

20.10.2018 15:30 Florbalový klub AS Trenčín : ICE Players Sereď (Hala: MŠH Dubnica nad Váhom)