22.01.2021, meniny má
20. septembra 2019

Dvanásty ročník Galantafestu už túto sobotu. Tešiť sa môžete na kapelu Polemic, súťaže aj tombolu

Dvanásty ročník Galantafestu už túto sobotu. Tešiť sa môžete na kapelu Polemic, súťaže aj tombolu
zdroj: FB Polemic/pixabay.com
reklama

Ak ešte nemáte plány na sobotný výlet, určite navštívte dobročinný festival v Galante. Občianske združenie Templars Slovakia v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Galante aj tento rok zorganizovali tradičný Galantafest. Aj dvanásty ročník festivalu sa bude odohrávať na nádvorí neogotického kaštieľa v Galante. Za minimálne vstupné 0,98 eura podporíte dobrú vec a ešte sa aj skvelo zabavíte. Program začína v sobotu 21. septembra 2019 o 12:00 hod. a bude trvať až do neskorého večera. Všetky dôležité informácie, prípadne zmeny v programe nájdete na facebookovej stránke podujatia.

Samotný festival sa za roky svojej existencie stal tak trochu súčasťou galantskej histórie. Za zmienku stojí aj samotné občianske združenie Templars Slovakia, ktoré okrem Galantafestu usporadúva mnohé iné podujatia. O týždeň v nedeľu sa napríklad môžete tešiť na Zraz nadšencov motorizmu. Okrem podujatí sa venujú predovšetkým dobročinnej činnosti, ako je napríklad darovanie krvi, podujatia na záchranu neogotického kaštieľa v Galante, rozvíjanie detského ihriska Zornička, čistenie neďalekej artézskej studne, otvorenie tzv. Ľudovej knižnice a mnohé ďalšie. O všetkých aktivitách občianskeho združenia sa dozviete na jeho facebookovej stránke.

Hudobný program

Počas dňa sa môžete tešiť na vystúpenia skupín Retrock Party Band a Calma. Neskôr si prídu na svoje aj milovníci vážnej hudby. O 19:00 hod. vystúpi Dychový orchester mesta Galanta so špeciálnym hosťom Ludom Kurucom, v podaní ktorého zaznejú aj piesne legendárneho Karola Duchoňa. Hlavnou hviezdou hudobného programu bude kapela Polemic, ktorá vystúpi o 21:00 hod. Večer ukončí tanečná zábava v podaní Ady Forro Band a DJ Norbi & Mušo.

zdroj: FB Templars Slovakia

zdroj: FB Templars Slovakia

Súťaž vo varení kotlíkových špecialít

Neoddeliteľnou súčasťou Galantafestu je aj tradičná súťaž vo varení kotlíkových špecialít. Príprava na varenie sa začne už o 11:00 hod., avšak samotné varenie až o 12:00 hod. Ochutnávka a vyhodnotenie sa uskutoční o 16:00 hod. Variť sa bude na plyne a súťažiaci budú môcť používať iba eko riad. Počas varenia zabaví kuchárov a návštevníkov DJ Mušo. Súbežne s varením bude prebiehať aj súťaž v pití piva a jedení hotdogov.

zdroj: FB Templars Slovakia

zdroj: FB Templars Slovakia

Detský program a sprievodné podujatia

O hudobný detský program sa postará speváčka Zuzana Szpevár a pre deti budú prichystané aj ďalšie atrakcie. V rámci sprievodných podujatí sa môžete tešiť na ochutnávku burčiaku, súťaž o najväčšiu tekvicu a vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu predzáhradku a balkón. Nenechajte si ujsť ani penovú šou v podaní dobrovoľných hasičov z Gáňu a určite si nezabudnite kúpiť tombolový lístok za 0,50 eura. Ceny sú naozaj hodnotné a výťažok z tomboly poputuje deťom, ktoré to potrebujú.

zdroj: FB Templars Slovakia

zdroj: FB Templars Slovakia

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB event Galantafest, FB Templars Slovakia
Zdieľať na Facebooku