28.05.2020, meniny má
8. novembra 2019

Dve výhry a dve prehry. Takto sa darilo basketbalovému klubu Lokomotíva Sereď minulý víkend

Dve výhry a dve prehry. Takto sa darilo basketbalovému klubu Lokomotíva Sereď minulý víkend
BK Lokomotíva Sereď
reklama

Aj minulý víkend (2. – 3. 11. 2019) bol pre seredských basketbalistov opäť súťažný. Dokopy odohrali až štyri zápasy a všetky na pôde súpera. Darilo sa im celkom pekne a zo štyroch zápasov sa im polovicu podarilo vyhrať.

Žiaci U14 – západ skupina A

BKM SPU Nitra – BK Lokomotíva Sereď 44:49 (18:12, 26:23, 35:39)
Tréner: Martin Bosý

V prvom sobotnom vystúpení sme sa predstavili na palubovke fyzicky zdatnej Nitry. Naši žiaci sa počas celého zápasu nedokázali poriadne naštartovať, z čoho vyplynulo dramatické stretnutie až do samého záveru. Problémom v našej hre bolo, že sme súpera poľahky púšťali do streleckých zakončení alebo sme mu pomohli dotiahnuť útočnú akciu aspoň do trestných hodov. Hrali sme pomaly a staticky, čo sme dopĺňali ešte veľkým počtom stratených lôpt. Nedarilo sa nám ani vo vyložene streleckých pozíciách a aj preto konečný výsledok vyzerá ako polčasové skóre. S takýmto výkonom určite nemôžeme byť spokojní a bolo treba popremýšľať, s akým nasadením sa budeme prezentovať v ďalšom zápase.

Mladšie minižiačky – 5×5

ŠBK Šamorín – BK Lokomotíva Sereď 67:45
Trénerka: Stanislava Henčeková

Na ďalší sobotný zápas sme vycestovali do Šamorína, kde sme prišli v oklieštenej zostave 10 hráčok. Po prvej štvrtine sme prehrávali 22:13, pretože sme nedokázali ubrániť najlepšiu hráčku súpera, ktorá sa postarala takmer o všetky ich body. V druhej štvrtine sme sa na súpera dotiahli a polčas prehrali iba o pár bodov. Do druhého polčasu sme nastupovali s dobrým pocitom, že ak nadviažeme na druhú štvrtinu, mohli by sme strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa, žiaľ, nestalo a bodový rozdiel sa začal opäť zvyšovať. Nedobehli sme ho ani v poslednej štvrtine a zápas sme prehrali.

Mladšie minižiačky – 3×3

ŠBK Šamorín – BK Lokomotíva Sereď 10:12 p.p.
Trénerka: Stanislava Henčeková

Posledný sobotňajší zápas 3×3 si zahrali všetky dievčatá a po zrátaní skoré sa muselo predlžovať. Na rozhodujúci zápas sa postavila osvedčená a najskúsenejšia trojica hráčok, čo sa ukázalo ako správna voľba. Trénerka svojim hráčkam vysvetlila, ako úspešne brániť najlepšiu hráčku protivníka tak, aby si pomáhali a bránili ju dve. Napokon sa na nás usmialo šťastie a tento zápas sa nám podarilo vyhrať.

Žiaci U14 – západ skupina A

ŠŠK B.S.C. Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 72:67 (20:21, 36:38, 48:51)
Tréner: Martin Bosý

V nedeľu sme v priamom súboji o 1. priečku tabuľky nastúpili proti domácemu B.S.C. Bratislava. V prvom dejstve sa družstvá po rýchlych protiútokoch striedali vo vedení. V druhej štvrtine tento na pohľad veľmi dobrý zápas prerušilo zranenie hráča z Bratislavy a do príchodu záchrannej služby si hráči mohli zrovnať myšlienky. Týmto spôsobom chceme hráčovi č. 10 z B.S.C. Bratislava popriať skoré uzdravenie a návrat na palubovku. Podobný priebeh malo aj tretie dejstvo, keď sa družstvá striedali vo vedení a bojovalo sa o každú loptu a centimeter na ihrisku. V úvode záverečnej štvrtiny sme si vypracovali na prvý pohľad rozhodujúce 9-bodové vedenie, ale po dosiahnutí 5. faulu sme po niekoľkých chybách na odstavení dovolili súperovi vrátiť sa do zápasu a zvrátiť hru vo svoj prospech.

Napriek tomu, že sme zápas prehrali, s výkonom družstva môžeme byť oveľa spokojnejší ako v predchádzajúcom vystúpení v Nitre. Ak chceme potvrdiť naznačené možnosti tohto družstva, musíme podobných zápasov so silnými súpermi odohrať čo najviac a každý hráč musí pracovať v tréningovom procese ešte tvrdšie ako doposiaľ.

Súťaže prípraviek

Hoci všetky naše družstvá v sobotu 2. novembra 2019 vycestovali za basketbalom do iných miest Slovenska, športová hala Sokolovňa nezostala prázdna. Zaplnili ju naši najmenší basketbalisti, ktorí si spoločne spríjemnili sobotu. Na domácom ihrisku ich čakalo množstvo súťaží a zábavy. BK Lokomotíva Sereď všetkým ďakuje za účasť a už teraz sa teší na ďalší spoločný deň plný zábavy a basketbalu.

Niekedy nám veci nevyjdú tak, ako by sme chceli. Buď preto, aby sme sa poučili, alebo preto, aby sme na sebe ďalej pracovali. My našim mladým basketbalistom a ich trénerom ďakujeme, že sa nevzdávajú a naďalej reprezentujú naše mesto.

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku