05.08.2020, meniny má
reklama
13. marca 2019

Dvory a záhrady v Seredi čaká už o pár dní jarná očista. Poznáte termíny zberu biologicky rozložiteľného odpadu?

reklama

V predchádzajúcich článkoch sme na našich stránkach informovali Seredčanov o pravidelnom zbere triedeného a plánovanom zbere nadrozmerného odpadu. Podrobnejšie informácie nájdete v našich článkoch. Stačí kliknúť na tento odkaz.

Na rad prichádzajú aj naše dvory a záhrady

Po zimných chladných mesiacov prospeje jarná očista aj našim dvorom a záhradám. Počasie je čoraz teplejšie a priaznivejšie a slnečné lúče nás častejšie lákajú von z domovov. Čakajú nás príjemné jarné chvíle na čerstvom vzduchu a relax pri práci a starostlivosti o naše záhradky, ktorá neskôr prinesie odmenu v podobe zberu vlastných plodín.

Oddelenie životného prostredia MsÚ v Seredi pripravuje už o pár dní začiatok pravidelného zberu biologicky rozložiteľného odpadu (BRO), ktorý bude prebiehať až do zimných mesiacov. Ide o odpad, ktorý uskladňujeme v hnedých nádobách. Prvý zber sa uskutoční už v pondelok 18. 3. 2019.

Na území celého mesta Sereď môžu občania uskladňovať do vriec BRO, ako sú tráva, lístie, konáriky, zvyšky ovocia a zeleniny. Pozor však na väčšie konáre, ktoré je potrebné podľa pokynov mesta vykladať samostatne a musia byť zviazané vo zväzkoch s maximálnou dĺžkou 2 metre.

Mesto zabezpečí pravidelný odvoz BRO každý pondelok a štvrtok podľa ulíc a lokalít, ktorých presný prehľad vám prinášame v tomto rozpise.

PONDELOK

8. mája, ul. Dlhá, ul. Hornočepenská, ul. Hrnčiarska, ul. I. Krasku, ul. Jasná, ul. Jelšová, Kúpeľné námestie, ul. Kuzmányho, ul. Ľ. Podjavorinskej, ul. Lipová, ul. Lúčna, ul. Malá ulička, ul. Matičná, ul. Murgašova, ul. Obežná, ul. Parková, ul. Pivovarská, ul. Pod hrádzou, ul. Podzámska, ul. Považský breh, ul. Severná, ul. SNP, ul. Starý most, ul. Strednočepenská, ul. Svätoplukova, ul. Š. Moyzesa, ul. Šintavská, ul. Športová, ul. Topoľová, ul. Vážska, ul. Veterná, ul. Vojanská, ul. Záhradná

ŠTVRTOK

ul. Bratislavská, ul. Cukrovarská, ul. Čepenská, ul. Dolnočepenská, ul. Dolnostredská, ul. Družstevná, ul. F. Kráľa, ul. Fándlyho, ul. Hornomajerská, ul. Hviezdoslavova, ul. Jesenského, ul. Jilemnického, ul. Kasárenská, ul. Kostolná, ul. Krásna, ul. Krátka, ul. Krížna, ul. Kukučínova, Malý Háj, ul. Mierová, ul. Mládežnícka, ul. Mlynárska, Námestie Slobody, ul. Nová, Nový Majer, ul. Pažitná, ul. Pekarská, ul. Pionierska, ul. Poľná, ul. Pribinova, ul. Priečna, ul. Rovná, ul. Sládkovičova, ul. Slnečná, ul. Stromová, ul. Školská, ul. Šulekovská, ul. Tehelná, ul. Trnavská, ul. Vinárska, ul. Vonkajší rad, ul. Vysoká, ul. Železničná, ul. Letná, ul. Orechová

Upozorňujeme ešte, že náhradný termín odvozu BRO z dňa 22. 4. 2019, ktorý pripadá na sviatok – Veľkonočný pondelok, bude v utorok 23. 4. 2019.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku