23.01.2022, meniny má
4. januára 2022

Epidemiologická situácia v okrese Galanta sa plynulo zlepšuje. Pozrite si tiež prehľad zaočkovanosti obyvateľov okresu Galanta

Epidemiologická situácia v okrese Galanta sa plynulo zlepšuje. Pozrite si tiež prehľad zaočkovanosti obyvateľov okresu Galanta
Zdroj: googlemaps.sk/ rtvs.sk
reklama

Peter Paška, primátor mesta Galanta, uviedol na svojom facebookovom účte informácie o aktuálnej epidemiologickej situácii v okrese Galanta. Situácia sa v našom okrese naďalej plynulo zlepšuje. 

Primátor uviedol na základe informácií Regionálneho úradu verejného zdraovtníctva v Galante, že oproti vrcholu krivky incidencie v 48. k.t. klesla chorobnosť na COVID-19 dohromady o 60 %.

Epidemiologická situácia

Situácia v našej republike a v okolitých susedných krajinách sa však trochu líši od situácie v okrese. Vo všetkých susedných krajinách aj v SR došlo v posledných dvoch kalendárnych týždňoch k miernemu zvýšeniu chorobnosti na COVID-19.

Výpočet reprodukčného čísla je veľmi limitovaný prerušením testovania počas sviatkov a dovoleniek, takže reálny trend vývoja bude možné posúdiť až v tomto a nasledujúcich týždňoch.

reklama

Z celkového počtu pozitívnych osôb bolo:

  • 71 % neočkovaných osôb,
  • 12,5 % osôb do 18 rokov,
  • 7,5 % osôb starších ako 65 rokov.

Zaočkovanosť obyvateľov okresu

  • jednou dávkou 55 %,
  • kompletne 52 %,
  • nad 50 rokov 70,7 %.

Do získania druhého očkovacieho žolíka chýba 1497 obyvateľov okresu.

„Chcela by som sa vám všetkým poďakovať za veľmi dobrú spoluprácu v uplynulom roku a zároveň dúfam, že aj v roku 2022 budeme v nej pokračovať,“ uviedla MUDr. Iveta Šuleková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška - primátor mesta Galanta
Zdieľať na Facebooku