24.06.2024, meniny má
1. júna 2024

Fantazijný LEStival v Dolnej Krupej ponúkne návštevníkom rozmanitý program, ktorý zaujme deti aj dospelých

Fantazijný LEStival v Dolnej Krupej ponúkne návštevníkom rozmanitý program, ktorý zaujme deti aj dospelých
Zdroj: LEStival
reklama

Obľúbený rodinný fantazijný festival LEStival otvorí svoje brány aj v tomto roku. Dočkáme sa ho už 15. júna 2024 na tradičnom mieste v Dolnej Krupej.

Hlavným cieľom pri organizovaní LEStivalu je šírenie kultúrnej a umeleckej osvety v obci Dolná Krupá, ako aj v celom regióne. Zámerom organizátorov je vytvoriť fantazijno-lesné podujatie pre celú rodinu, ktoré poskytne návštevníkom skutočný kultúrny zážitok a podnieti u návštevníka záujem o daný druh umenia vďaka prežitému zážitku na LEStivale.

Okrem toho je festival jedinečný tým, že poskytne rodinám priestor na strávenie príjemného dňa spoločne, a to tak, že vďaka atraktívnemu programu sa snaží zaujať každú vekovú kategóriu.

LEStival pre celé rodiny

„Lestival je vôbec prvým fantazijným festivalom na Slovensku, ktorý nielenže vdychuje život malebnému 17-hektárovému parku v Dolnej Krupej, ale predovšetkým odomyká bránu do fantázie. Festival vytvára výnimočný priestor pre stretnutie troch generácii. Program je inšpirovaný klenotnicou slovenských ľudových rozprávok a slovanskou mytológiou,“ opisuje zakladateľka festivalu Nikola Gergely.

reklama

Na magickom festivale stretnete jednorožca na bicykloch s tromi prevodmi, víly, čo tancujú floss dance, drakov, ktorí ľúbia cukríky a Laktibradu, čo vymenil kaše za kapučíno. Vážené pozvanie taktiež prijala aj Princezná Dlhý nos, Najvyššia čarodejnica, Valibuk, Dlhý, Široký a Bystrozraký, Zlatá priadka či Braček Jelenček.

Zdroj: LEStival

Pre návštevníkov bude pripravený bohatý program. Budete si môcť zacvičiť jógu, zažiť bylinkové workshopy, naučiť sa hrať na kalimbu, oddýchnuť si vo vankúšovej zóne Prípecok, či v lesnej obývačke Panta Rhei s množstvom kníh a autorským čítaním. Milovníkov hudby poteší folk, pop, elektronika aj opera.

Chýbať nebudú ani bohaté stánky s rôznym jedlom, pričom na svoje si príde každý. Výborné mäsové, vegetariánske, vegánske, bezlepkové, ovocné, polievkové, koláčové aj malinovkové lahôdky a vaše chuťové poháriky určite zaplesajú. A samozrejmosťou sú aj kaviarne na vozíkoch.

Deti do 2 rokov majú vstup na festival zdarma, všetci starší ako dva roky musia mať zakúpené lístky. Všetky dôležité informácie nájdete na stránke lestival.sk alebo na Facebooku LEStival.

Zdroj: LEStival

lestival

Zdroj: LEStival

 

Zdroje: lestival.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku