05.08.2020, meniny má
reklama
26. septembra 2019

Festivalová sezóna v Seredi nekončí. Už tento víkend vás čaká nadupaný dvojdňový festival v kempingu

Festivalová sezóna v Seredi nekončí. Už tento víkend vás čaká nadupaný dvojdňový festival v kempingu
Vlnoplocha.sk / Instagram @konekshan
reklama

Trnavsko-smolenický festival RESKAÁ sa po rokoch presúva do Serede a uskutoční sa už tento víkend 27. a 28. septembra 2019. Organizátori sa tešia na nové miesto v peknom prírodnom prostredí bývalého autokempingu hneď pri brehoch rieky Váh.

V našich končinách vidia potenciál a Sereď sa ako hudobné mesto osvedčilo aj mnohým ďalším organizátorom a veríme, že ani teraz Seredčania nesklamú a tento dvojdňový festival navštívia. Všetci sa môžeme tešiť na pestrofarebný víkend, živú hudbu, dobrú gastronómiu a čajovňu.

Zdroj: FB RESKAÁ

RESKAÁ predstavuje kvalitnú a multižánrovú hudobnú nádielku 

Tento dvojdňový festival v seredskom kempingu nie je o jednom hudobnom štýle, a preto nemôžeme takéto podujatie škatuľkovať do jedného pomenovania. Ide o multižánrovú alternatívu, kde sa predstavia rôznorodí hudobníci, interpreti a umelci. Ak by sme mali v krátkosti popísať, na čo sa môžete tešiť, tak predovšetkým pôjde o rôzne variácie reggae hudobného štýlu, nu-jazzu, postrocku, ale budete si môcť vypočuť aj kvalitnú synth-popovú elektronickú hudbu. V neposlednom rade sa môžete tešiť na niekoľko originálnych hudobných setov od rôznych domácich, ale aj zahraničných kvalitných dídžejov.

Vo všeobecnosti festival prináša autentickú, nevšednú hudbu s originálnym prejavom, ktorú budú reprezentovať tri rôzne pódiá – acoustic stage, chillout stage a dub stage. Skvelou správou je, že v areáli festivalu bude možné aj bezpečne kempovať a kedže v Seredi je s ubytovaním celkom problém, ide o super alternatívu ako plnohodnotne nasať festivalovú atmosféru a stráviť nejaký ten víkend v prírode. Ak nie ste zo Serede a z okolia, tak určite odporúčame zobrať so sebou stany a spacáky.

Trnavskí DJ’s zo skupiny Sub:tearz. Zdroj: FB RESKAÁ

Kinečko prinesie študentské filmy a ďalšie video projekcie

RESKAÁ 2019 však nebude len o hudobných vystúpeniach, ale aj o kultúrnom zážitku v podobe takzvaného „kinečka“, v ktorom sa budú premietať rôzne filmy z Pezinského alternatívneho filmového festivalu a rôzne ďalšie videoprojekcie. Festival napríklad prinesie aj výber najlepších študentských filmov z festivalu FREJM reprezentujúceho tvorbu študentov FMK UCM v Trnave. Študenti pracujú často s nulovým rozpočtom, ale nedostatok financií nahrádzajú skvelými nápadmi, talentom a kreativitou.

Na festivale sa môžete tešiť aj na študentské filmy z festivalu FREJM. Zdroj: FB RESKAÁ

Nielen reggae, ale aj latino, ambient a chill-out. Zaujímaví interpreti sľubujú skvelú show

Festival prináša mená ako napríklad Dub Settlers HiFi, čo je spolok bratislavských audio nadšencov, ktorí sa po rokoch činnosti na reggae scéne rozhodli postaviť svoj vlastný systém. DJ CHUCKY je zasa známy trnavský vinylový matador a v jeho selekcii môžeme počuť mnohé žánre, ako napríklad minimal house, technohouse, chill-out, ambient a ďalšie. Erika Šulca, speváka populárnej kapely Medial Banana, uvidíme s jeho projektom Tribal Colours. Ide o rytmický projekt, ktorý prinesie nadupanú hudbu v štýloch reggae a latino.

N3O je zasa slovenské reggae s prvkami ľudovej hudby, dubu a funku, ktoré na prvé počutie zaujme uvedomelými textmi. Gladia Moony je synth-popová elektronická kapela z Bratislavy a tvorí ju štvorica muzikantov. Spoločným menovateľom ich tvorby je vízia futurizmu, objavovanie zvuku, nových možností i nástrojov, ale aj technológií.

Získa si festival svojich fanúšikov aj v Seredi? My veríme, že áno

My sa určite prídeme na festival osobne pozrieť a podporiť ďalšiu kultúrnu akciu v našom meste. Oficiálny program bude trvať od piatka 27. septembra až do nedele rána. Festivalový program je naozaj bohatý a informácie o všetkých interpretoch nájdete na oficiálnom Facebook evente po rozkliknutí tohto odkazu. Organizátori tam pridávajú rôzne zaujímavé informácie, a ak rozmýšľate, že tento festival navštívite, tak určite vám odporúčame prejsť si tento event aj na Facebooku.

Ak ste zvedaví, ako vyzeral tento festival napríklad v roku 2016, keď sa organizoval v Smoleniciach, neváhajte si pozrieť toto video.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku