19.04.2024, meniny má
27. novembra 2018

FOTOREPORT: Pesničkárka Mirka Miškechová si pre krst albumu vybrala naše mesto

reklama

Sympatická interpretka Mirka Miškechová pokrstila svoj druhý album v našom meste v priestoroch Kina Nova 26. novembra 2018. Slávnostný krst sprevádzal bohatý kultúrny program a hostia, ktorí nesmeli chýbať. Pýtate sa, kto je Mirka Miškechová, a prečo krstila svoj album práve v Seredi?

Mirka Miškechová na krste svojho druhého albumu. Autor: Martin Mančík

Má vzťah k nášmu mestu

Mirka Miškechová je slovenská pesničkárka pochádzajúca z Považskej Bystrice, ktorá sa československým poslucháčom dostala do povedomia singlom Cudzinka v tvojej zemi. Túto skladbu naspievala so známym českým interpretom Xindl-om X a singel sa stal veľmi populárny, čo dokazuje aj aktuálne číslo, ktoré predstavuje až 24 miliónov videní na Youtube.

reklama

Mirka si však pestovala vzťah k Seredi už dlhší čas, predstavila sa tu na rôznych podujatiach ešte predtým, ako vydala svoj debutový album. Obyvatelia Serede a okolia ju niekoľkokrát mali možnosť zažiť na akciách, ktoré organizovalo naše mesto alebo občianske združenie Mladá Sereď či komunitné centrum Priestor. Do života Mirky Miškechovej sa však Sereď dostala aj koncertom v roku 2013 na akcii Rebrík k Tvojmu srdcu, ktorú organizovala Zuzana Kunovská. Tá na krste druhého Mirkinho albume samozrejme nemohla chýbať.

Mirka Miškechová s Evkou Mančíkovou, ktorá predniesla báseň. Autor: Martin Mančík

Bol to pozitívny večer s dobrou atmosférou a kvalitnou kultúrou. Autor: Martin Mančík

Krst plný kultúry a talentovaných mladých ľudí

Slávnostný krst otvoril spevák Martin Vetrák, finalista súťaže Česko Slovensko má talent. Možno si pamätáte, keď porotu vtedy zaujal natoľko, že mu osobne zablahoželala aj Lucka Bílá. Seredčanka Evka Mančíková predniesla krásne básne Ruženy Šípkovej. V prvej časti programu sa predstavila aj trojica hudobníkov Peťo Sopúch, Kajo Sojka a Braňo Korec, ktorí tiež predviedli pár pekných skladieb.

Martin Vetrák otvoril slávnostný krst. Autor: Martin Mančík

Prišlo niekoľko hostí od priateľov, seredských dobrovoľníkov, zástupcov mesta, sponzorov a ďalších. Autor: Martin Mančík

Po výstupení talentovaných umelcov postupne prišlo k samotnému slávnostnému krstu, ktorého sa zhostila Zuzana Kunovská spoločne so Štefanom Drábikom zo spoločnosti Šintavan, Ignácom Bertovičom z Berto SK, s Luciou Šnircovou z CoffeeShop Sereď, s Tomášom Francistim z Chessio Dolné Saliby a s primátorom mesta Sereď Martinom Tomčányim. Predtým však Mirka zahrala dve krásne piesne. Po slávnostnom krste sa mikrofónu ujala Denisa Beránková, ktorá zaspievala skvelú skladbu z filmu Zrodila sa hviezda od Lady Gaga s názvom Shallow a ďalej nasledovalo slávnostné krájanie torty.

Mirka dostala ku krstu takúto krásnu tortu. Autor: Martin Mančík

,,My name is Mirka, not Miška” je názov v poradí druhého autorského albumu od Mirky Miškechovej. Prečítajte si, čo o ňom prezradila a pozrite si video k skladbe 18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam. Skladbu nájdete aj na najnovšom albume, ktorý si môžete objednať tu.

,,Toto CD je pre mňa veľmi dôležité, pretože som si celé nahrávanie a vydanie albumu riadila sama. V poslednom období som často riešila otázku “kto som a kým chcem byť”. Aj keď som sa niekoľkokrát stratila, našla som samú seba. Preto sa vám už môžem predstaviť. Teraz viem, že My name is Mirka not Miška,” povedala Mirka pre zoznam.hudba.sk

Fotogalériu z tohto krásneho slávnostného krstu si môžete pozrieť tu

Za fotografie k článku by sme radi poďakovali autorovi Martinovi Mančíkovi, ktorý nám zábery ochotne poskytol. Vďaka nemu mohol tento vizuálne pútavý článok vzniknúť.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku